Sağlık

Erkek Hemşire Burak Seçinti BSHA’ya Konuştu, Hemşirelerin Sorunlarını Ağlattı (Özel)

Türkiye, YouTube’da yayınlanan bir programa katılan ve erkeksi bir tavırla hemşirelerin sorunlarını dile getiren 26 yaşındaki ve 3 yaşındaki Ağır Bakım Hemşiresi Burak Seçinti’yi konuşuyor. BSHA’nın ulaştığı seçim, şu anda izinli olduğu yönündeki açıklamaları nedeniyle üyesi olduğu sendika avukatları tarafından savunulduğunu, görevine dönmekten korkmadığını, seçime hazır olduğunu söyledi. herhangi bir şey.

Oğuzhan Uğur’a konuşan Burak Seçinti, Birlik Tarafından Korunuyor!

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ağır bakım hemşiresi olarak görev yapan Burak Seçinti, YouTube Üreticisi Oğuzhan Uğur’un programına katılarak başta hemşireler olmak üzere tüm meslektaşlarının sorunlarını gündeme getirerek ülke gündemine oturan isimler arasında yer aldı. kamu sektörü, tabiri caizse. Bilim Sıhhat Haber Ajansı’nın (BSHA) ulaştığı Seçinti, şu anda izinli olduğuna dair bilinçli açıklamaları nedeniyle üyesi olduğu sendika tarafından savunulduğunu söyledi.

Erkek Hemşire Burak Seçinti Fenomen Oldu

Sosyal medyada yayılan program nedeniyle birçok meslektaşından ihbar aldığını belirten genç hemşire, hastane yönetimi tarafından kendisine kimsenin ulaşmadığını belirterek, “Ben sendika görevlisiyim. Sendika şimdi beni gözaltında tutuyor. Sanırım hastane yönetimi de beni bekliyor. Onlarla seve seve giderim. çekincelerim yoktu. Şu anda memur olarak üçüncü yılımdayım. Kaybedecek tek bir maaşım var. Hemşireler olarak acı çektiğimizi çok iyi biliyorum. YouTube programına katılmayı planladım. Başta öğretmenler olmak üzere polislerin ve diğer meslek gruplarının programa katılmasını ve konuşmasını bekliyordum. Bu programa katılarak mesleki sorunları dile getirme hareketine karar verdim ve gerçekleştirdim. Rastgele bir tereddüt yaşamadım. Memurluk durumumla ilgili bir sorunum olsa bile her şeyi riske atarak bilinçli olarak açıklamalarda bulundum.”

“21. yüzyılda hemşireliğin tanımı yok”

21. yüzyılda Türkiye’de hemşirelik mesleğine yönelik bir iş tanımı olmadığını belirten Burak Seçinti, “Bu işi yapabilmek için 16 yıldır dirseklerimde morarma var, amacım babamın kanser hastasını dramatize etmek değil ama hayatın gerçekleri var. Burada bin TL kovalamıyorum. Ben sahada teşvik ödemesi alan meslektaşlarımdan daha fazla maaş alanlardanım. 5 lira ve 6 lira teşvik ödemesi alan arkadaşlarım var. Vicdanım hiç rahat değil. Hiç teşvik ödemesi almayan arkadaşlarım var. Sahada her şeyi yapıyoruz. Hastalarla ilgilenmekten çok yöneticileri memnun etmek için oynuyoruz. İzleme listesinde bile sesimizi yükseltemiyoruz. Bir meslektaşım görev listesiyle ilgili bir soru sorduğunda görev yeri ocak ayı itibari ile değişti” diyerek mesleki sorunlardan bahsetti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

haberfelahiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu