Haber

Edirne’de kadınlar deprem bölgesine gönderilmek üzere kıyafet dikiyor

Edirne’de düzenlenen kurslarda kadınlar, Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerden etkilenenlere destek olmak için kıyafet hazırlıyor.

Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kurslar ile Edirne Belediyesi’ne bağlı kadın lojmanlarında düzenlenen giyim kursuna katılan kadınlar, depremzedeleri soğuk havadan koruyacak pijama, bere, eşofman ve yün battaniye gibi malzemeleri dikmeye başladı. usta eğitmenleri eşliğinde.

Usta öğretici Süheyla Şora Demiran, gazetecilere depremden etkilenen vatandaşlar için kıyafet diktiklerini söyledi.

Kalplerinin deprem bölgesindeki vatandaşlarla birlikte attığını belirten Demiran, “Bu felaketi duyduktan sonra kursiyer arkadaşlarımızla birlikte çalışmalara başladık. Arkadaşlarımızın hepsi gönüllü çalışıyor. Önce kumaşları eve getirdiler, sonra da evdeki kumaşları getirdiler. kursumuzda bulunan kumaşlarla elbise dikmeye başladık.” söz konusu.

Esnafın da çalışmalara destek verdiğini ve birlikte çalıştıklarını belirten Demiran, şunları kaydetti:

“Öncelikle hepimiz anneyiz. Bere, pijama, yün battaniye gibi ihtiyaç ne varsa dikiyoruz. Para topladık, artan parayla hijyen malzemeleri alıyoruz. Kumaşçı arkadaşımız kumaş bağışı sayesinde. Esnafımız. öğle yemeği getirdik.Hepimiz tek yürek olup elimizden geldiğince çalışıyoruz.Kumaş bağışlarına açığız.Halk Eğitim Merkezi olarak tüm kurslarımızda çalışıyoruz.Kıyafet kurslarının yanı sıra diğer kurslardan da arkadaşlarımız var. iyi. Herkes işine ayak uyduruyor.”

Stajyer Neshan Akça, depremin hemen ardından harekete geçtiklerini ve gönüllülük esasına göre çalıştıklarını ifade etti.

Akça, “Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Oradaki insanlara bir destek vermenin manevi duygusuyla hem moralimizi yüksek tutmaya hem de kıyafet dikmeye çalışıyoruz. Para toplayıp ihtiyaç sahiplerine malzeme alıp takviye yapıyoruz.” dedi.

cameli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu