Haber

6’lı masanın adayı kim olacak? İşte AK Parti’nin anketinde Erdoğan’a en yakın isim

Genel seçimler yaklaşırken partilerin tabloları üzerinde anket çalışması devam ediyor. Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, CNN Türk’te Hande Fırat ile Gece Görüşü programına katıldı. Şen, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın oy oranlarını açıkladı.

“GARANTİSİ YÜZDE 52”

AK Parti’nin yüzde 41-42 oya sahip olduğunu ifade eden Şen, “Yüzde 52’yi Cumhurbaşkanı Erdoğan tek başına garanti ediyor. Oy oranı temmuzdan beri artıyor. Kaizen yapıyoruz. Kademe kademe yükseliyor. Böyle bir ortamda oy oranı temmuzdan beri artıyor. Dava, Cumhur İttifakı” “Mecliste azınlık olma, seçimin tekrarı söz konusu değil” dedi.

“KILIÇDAROĞLU İKİNCİ SIRADA”

Peki AK Parti anketlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın kişi kim? Muhalefetin muhtemel adayları hakkında değerlendirmelerde bulunan Şen, “Her aday kendini aday olarak görüyor. Bu özgüvenin gereği. Ama oradaki sıralamayı iyi ayarlamak gerekiyor. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’dan sonra ikinci sırada. Anketlerde” dedi.

SEÇİMLER NE ZAMAN OLACAK?

Seçimlerin ne zaman yapılacağı sorusuna da yanıt veren Şen, “Bir pazar ansızın olabilir bilemiyorum. Bu net değil, inceleniyor. 10 Pazar var. Bu pazarlardan biri de 18 Haziran. .Hepsi incelenecek.9 Nisan’dan önceki bir tarihte seçim yapılacak.Bunu yapmaya kalkarsanız bu yeni seçim kanunundaki değişikliği uygulayamazsınız.18 Haziran tarihi hala bir seçenek. , düşük bir ihtimalle. İmtihan var, hac mevsimi var. Bundan daha uygun haftalar var. Yer belirlenir. Bu bir erken seçim çalışması değil, yani bir seçenektir. Meclis’in feshi olur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kriz dönemlerinde nasıl işlediğini gördük. Erken seçim yapmanın da bir anlamı yok. Önemli olan 5 yıl sonra istikrarlı bir şekilde seçim yapabilmektir” dedi.

haber-sarikaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu