Haber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: “Hürriyet kimseye kimsenin hakkını çiğneme yetkisi vermez”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cuma hutbesinde Kuran’a yönelik saldırıya tepki göstererek, “Hürriyet, kimsenin hakkını gasp edemez” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cuma namazını Tokat Karşıyaka Merkez Mescidi’nde kıldı. İsveç’te Kur’an-ı Kerim akınına değinen Erbaş, “Son günlerde Kuran’a ve İslam’a yönelik menfur saldırılar sadece Müslümanları değil, insanlığın tüm ortak değerlerine ve toplumsal barışa yöneliktir. insan onuruna saldırmak, kutsal değerlere saldırmak, hak ve yasaları tanımamak özgürlük kisvesi altında normalleştirilemez. aksine özgürlük, tüm farklılıklara rağmen herkesin inanç ve görüşüne saygı duymaktır.Bu durumda sadece Müslümanların değil, inancımıza ve kutsal değerlerimize yönelik bu tür hain baskınlara karşı durmak tüm insanlığın ortak görevidir.”

İslam’a ve onun şanlı değerlerine yönelik saldırılara en güzel cevabın yüce dinimiz İslam’ı öğrenmek ve en doğru şekilde temsil etmek olduğuna işaret eden Erbaş, şöyle konuştu: “O’nun hayat veren ilkelerini, anlayışını aktarmak için daha çok çalışmalıyız. hak ve adaleti anlatan, hikmetli bir dil ve hoş bir üslupla tüm insanlığa sevgi ve barış mesajları verdi.” – TOKAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu