Ekonomi

Premier Foods’un ilk yarı kârı, enflasyon etkilerine rağmen yükseldi

Yazar – Scott Kanowsky

Investing.com – Mr. Kipling kekleri ve Paxo dolması üzere markaların ardındaki İngiliz firması Premier Foods PLC’nin (LON:PFD), artan hayat maliyetleri nedeniyle meskende yemek yemeyi tercih edenlerin sayısının artması ile birinci yarı gelirinde bir artış kaydetti.

Albans merkezli şirket, 1 Ekim’de sona eren 26 haftalık devir için vergilendirme öncesi düzeltilmiş kârını %11,9 artışla 47,0 milyon sterline (1 sterlin = 1,1881 dolar) yükseldi. Geçen yıl sabit faizli borcunu tekrar finanse etme atılımını takiben güçlü ticaret ve düşük faiz maliyetleri, gelirinde artışa neden oldu.

Toplam gelir de %6,2 artışla £418,6 milyona yükseldi.

CEO Alex Whitehouse, Çarşamba günü yaptığı açıklamada “Mevcut ekonomik ortam tüketiciler için şüphesiz zorlayıcı ve geniş yelpazedeki uygun fiyatlı markalarımız zor zamanlarda aileler için her zaman kilit bir rol oynamıştır.” dedi.

“Bu ortamda, marka portföyümüz güçlü bir ivme yaratmaya devam ederek büyümeyi artırmak için iyi bir konumda bulunuyor.”

Premier Foods ayrıyeten yıllık mali maksatlarını gerçekleştirme yolunda ilerlediğini söyledi. Whitehouse, mevcut mali yılın geri kalanında girdi enflasyonunda beklenen artıştan kaynaklanan aksiliklerin devam ettiğini lakin bunun dördüncü çeyrekte masrafların azaltılması ve fiyat artışları ile dengeleneceğini belirtti.

Premier Foods payları ufak bir düşüş yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu