Haber

Yağlı güreşin sembol şehri Kocaeli

KOCAELİ (İGFA) – Spor Kent Kocaeli sloganıyla sporun tüm alanlarını güçlendiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Yağlı Güreşler Birliği komite toplantısına ev sahipliği yaptı. Programda konuşan Önder Büyükakın; Kocaeli, yağlı güreşin her zaman simge şehirlerinden biri olmuştur” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Tahir Büyükakın’ın ev sahipliğinde Kartepe Dedeman Otel’de düzenlenen Dr. Yağlı Güreş Birliği Meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Yücel Yılmaz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Aziz, Türk Klasik Güreş Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ile birlik üyesi belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı.

SPORCULARIMIZA TÜM KATKILARI VERİYORUZ

Meclis toplantısının açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Tahir Büyükakın, “Öncelikle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a, kurduğu bu birlik ile Yağlı Güreş sporuna katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Böyle bir meclis toplantısına ve meclis toplantısına şehrimizde ev sahipliği yapmaktan da büyük gurur duyuyoruz. Kocaeli her zaman yağlı güreşin simge şehirlerinden biri olmuştur. Ancak son dönemde özel bir çabayla başarılarına yenilerini eklemeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm katkılarımızı sporcularımıza veriyoruz” dedi. terimleri kullandı.

Birliğin meclis toplantılarının rutin olarak bir ilde yapıldığını ve sıklıkla Kocaeli’de yapmayı tercih ettiklerini belirten Yağlı Güreşleri Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Çünkü Kocaeli gerçekten herkese ayrı ayrı değer veriyor. misafirperverliği ve güreşe verdiği önemden dolayı. verir. Başkan olduğu günden beri pozitif yağlı güreşe verdiği desteği hissediyoruz. Başkanımız Tahir Büyükakın’a Birlik adına teşekkür ediyorum.”

mazgirtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu