Haber

Rapor: İngiltere’de 8 yaşın altındaki çocuklar çıplak aramaya maruz kalıyor

İngiltere’de Çocuk Komiserliği’nin yayınladığı raporda, 8 yaşın altındaki çocukların polis tarafından çıplak aramaya tabi tutulduğu ortaya çıktı.

İngiliz Çocuk Komiseri Rachel de Souza tarafından, İngiltere ve Galler’de polisin durdurma ve arama yetkisi kapsamında yaptığı çıplak aramalarda çocukların korunmasına yönelik yasal güvencelerin sağlanmadığını gösteren bir rapor yayınlandı. Uyulması.

Raporda, 2018-2022’de İngiltere ve Galler’de 2.847 çocuğun çıplak aramaya maruz kaldığı belirtildi.

Raporda, çıplak aramaya maruz kalan çocukların yaklaşık dörtte birinin 16 yaşından küçük, en küçüğünün ise 8 yaşında olduğu belirtilirken, çıplak aramaların yarısından fazlasının gerçekleştirildiği belirtildi. bir yetişkin olmadan dışarı.

Raporda, vakaların yaklaşık yarısında çıplak arama yapılan yerlerin kaydedilmediği belirtilirken, bazı aramaların polis arabalarının arkasında, okullarda ve fast food restoranlarında yapıldığına dikkat çekildi.

Siyahi çocuklar polis tarafından 6 kat daha fazla aranıyor

Öte yandan rapor, siyahi çocukların polis memurları tarafından genel çocuk nüfusa göre 6 kat daha fazla arandığını ortaya koydu.

İngiliz Çocuk Komiseri Rachel de Souza, siyahi çocuklara yönelik bu tutumun “kesinlikle kabul edilemez” olduğunu BBC’ye bildirdi. Souza, “Siyah çocuklara bu şekilde davranılmasına izin veremeyiz” dedi. terimini kullandı.

Çıplak aramaların çocuklar için travmatik olabileceğini değerlendiren Souza, polislerin ilk yapması gereken şeyin “ebeveynlerini aramak” olduğu uyarısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu