Teknoloji

Nvidia, dev ortağıyla mobil cihaz alanına geri dönüyor

Yeni bir rapora göre NVIDIA, MediaTek ile yaptığı işbirliği sayesinde taşınabilir cihaz pazarına geri dönebilir.Anonim kaynaklardan alıntı yapan DigiTimes haberi, iki şirketin hem akıllı telefon hem de Windows ARM tabanlı yonga setleri üzerinde birlikte çalıştığını savunuyor.

Yayın, MediaTek’in bir sonraki üst düzey taşınabilir işlemcisine bir NVIDIA GPU eklemeyi hedeflediğini ve bu çipi 2024 gibi erken bir tarihte görebileceğimizi söylüyor. iddia edilen NVIDIA GPU.

Aynı haber, MediaTek ve NVIDIA’nın Windows ARM tabanlı dizüstü bilgisayarlar için bir çip Geliştirmek için çalıştığını da iddia ediyor ancak yine bu donanım özellikleriyle ilgili detaylardan bahsedilmiyor. Ayrıca bu eserin ne zaman çıkacağına dair bir bilgi de bulunmuyor.

NVIDIA veya MediaTek henüz bu haberi doğrulamadığı için en azından şimdilik biraz şüpheyle yaklaşmanızda fayda var.

önce NVIDIA Tegra markası altında Kendi taşınabilir çiplerini geliştirmişti. Çip ilk olarak Microsoft’un Zune HD medya oynatıcısı gibi cihazlarda ve daha sonra Microsoft’un ilk Surface RT cihazı gibi tabletlerin yanı sıra bazı Android tabletler ve Chromebook’larda kullanıldı. Ancak Qualcomm ve MediaTek’in ürettiği işlerle rekabet edemeyen şirket, en son Tegra tabanlı çipin NVIDIA’nın kendi medya akış cihazı olduğunu söyledi. Kalkanda kullanımla piyasadan çekildi. MediaTek ile bir işbirliği, NVIDIA’nın taşınabilir çip alanına yeniden girmesi için büyük bir fırsat olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu