Haber

Ankara’da YSK önünde protesto: 10 gözaltı

Islak imzalı tutanaklar ile Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) paylaştığı veriler arasındaki uyumsuzluk kamuoyunda tepki yarattı. Ankara’da bir grup genç, YSK Ankara İl ve Merkez İlçe Seçim Kurulu önünde başlattıkları Demokrasi Nöbeti’yle eylemlerini sürdürmek istedi. Gözaltına alınmasını önleyen polis, 10 kişiyi gözaltına aldı.

Demokrasi nöbeti öncesi konuşan İlay Eroğlu, ıslak imzalı tutanaklar ile YSK’nın paylaştığı oy sayılarının örtüşmediğinin altını çizerek, “YSK’nin açıkça hukuksuz olduğu ve halkın iradesini gasp etmeye çalıştığı açıktır. Bizler, iradesi gasp edilen halk ve seçmenler olarak bugün burada demokrasi nöbeti başlatıyoruz: “Bütün Ankaralıları bizimle birlikte demokrasi nöbeti yapmaya davet ederken, tüm yurttaşları YSK önünde adalet nöbeti yapmaya davet ediyoruz. illerinin önündeki binalar. Bir daha hukuksuzlukların kurbanı olmayacağımız gibi oyumuza da irademize de sahip çıkacağız” dedi.

Oturma eylemi başlatan kalabalığa YSK binası önünde oturan resmi polislerin talebi üzerine çevik kuvvet ekipleri geldi. Demokrasi Nöbeti’nin hukuka ve anayasaya aykırı olduğunu belirten kolluk, nöbet tutan 10 kişiyi gözaltına aldı. (HABER MERKEZİ)

haberakpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu