Haber

Mansur Yavaş’tan Binali Yıldırım’a ‘Sedat Peker’ göndermesi

Millet İttifakı Başkan Yardımcısı adayı Mansur Yavaş, Bu seçim işgalcilere karşı verilen bağımsızlık mücadelesinin seçimidir.‘ diyerek, Sedat Peker’in görüntülerinde de yer alan Venezuelalı argümanlarla AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım’a atıfta bulundu.

Yozgat’ta düzenlenen açılış töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, “Bu seçim işgalcilere karşı verilen bağımsızlık mücadelesinin seçimidir. PKK ve FETÖ’yü meşrulaştırmaya çalışanlara karşı milli liderin tercihidir.”

Millet İttifakı’nın Başkan Adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Tekirdağ’da yaptığı konuşmada Binali Yıldırım’a yanıt verdi.

Yavaş, “Onunla Venezuela ve Hollanda hakkında konuşurdum ama o konulara girmeyeceğim. Kimin milli olup olmadığını Türkiye bilir” dedi.

Organize Suçlarla Mücadele Teşkilatı Başkanı Sedat Peker, 2021’de yayınladığı bir görüntüde Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım’ın Venezuela’dan Türkiye’ye uyuşturucu kaçakçılığı yaptığını iddia etti.

Binali Yıldırım ile ilgili bir diğer iddia da Hollanda’da yüklü miktarda servetinin bulunduğu yönünde.

Her iki iddia da daha önce Binali Yıldırım tarafından yalanlanmıştı.

Yavaş yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı ortağı Hüda Par’ın kabahat açıklamasına ilişkin de, “Türkiye ve Türk Milleti ile derdi olan bir örgütün hakkımda açtığı dava, omzumdaki şeref madalyasıdır.”

Hüda Par, 19 Nisan’da Sinop mitinginde Yavaş’tan bir konuşma yaptı. Terörist teröristtir; PKK’lılar ile Hüda Par’lılar arasında bir ayrım yok. Hepsine karşıyız, kökünü kazıyacağız‘ konuşmasından dolayı hata yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu