Haber

İzmirli Vatandaş Tekneyle Göle Dönen Caddeden Geçti

İzmirli vatandaş göle dönen sokaktan tekneyle geçti

İZMİR – İzmir’de öğle saatlerinde başlayan şiddetli yağmurun ardından bazı cadde ve sokaklar adeta göle döndü. Bornova ilçesinde bir esnaf, kürek kullanarak kayıkla gölet bulunan caddeyi karşıya geçti.

İzmir’de öğle saatlerinde başlayan yağmur şiddetini artırdı. Kentin bazı bölgelerinde yoğun su birikintileri oluştu. Bornova Çamdibi mevkiinde esnaf olarak çalışan bir vatandaş çareyi karşıdan karşıya geçmek için tekneye binmekte buldu. Tekneyi birebir görüntüsüyle karşılaştıkları için her yıl dükkanda bulundurmaya başladıklarını, yağmur yağdığında kullandıklarını söyleyen Serdar ASIN isimli vatandaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi’ni durumlarını incelemeye davet etti. problemler.

“Yıllardır bu karmaşa içinde yaşıyoruz”

Yıllardır aynı sorunları yaşadıklarını belirten Ağın, “Dükkanlarımızı su bastı. Sorunu defalarca İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Bornova Belediyesi’ne ilettik ama kimse ilgilenmiyor. Sorunun çözülmesini istiyoruz. Bir an önce. Tekneyle karşıdan karşıya geçtik, insanlara da yardım ettik. Her yıl aynı manzara olduğu için tekneyi dükkanda tutuyorum.” Hüsamettin Tolga Özılgaz isimli esnaf, “İzmir’de yıllardır bu rezaleti yaşıyoruz. Benim ileride bir dükkanım var, her sene aynı rezaleti yaşıyoruz. Bu sıkıntıyı çekmek zorunda mıyız? Belediyenin çalışması gerekiyor. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu