Ekonomi

Gün Ortası Hisse Senedi Performansı: Autodesk ve GameStop Artıyor, Dell Düşüyor

Investing.com — Pazartesi günü, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ana hisse senedi endeksleri, ticaretin durgun olması nedeniyle farklı performans gösterdi. New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), sistem genelindeki fiyat limitleriyle ilgili teknik bir arızayı inceliyordu. Bu sorun, giderilmeden önce, Berkshire Hathaway (BRK-A) ve Barrick Gold (GOLD) dahil olmak üzere NYSE’de listelenen birkaç şirket için işlemlerin geçici olarak durmasına neden oldu.

İşte bugün ABD piyasasındaki bazı önemli hisse senedi hareketleri:

Nvidia (NVDA (NASDAQ:NVDA)) hisseleri artarken, Advanced Micro Devices (AMD (NASDAQ:AMD)) hisseleri azaldı. Yarı iletken sektöründeki her iki şirket de yapay zekâ uygulamaları için optimize edilmiş yeni çipler oluşturma konusunda ilerleme kaydettiklerini açıkladı.

GameStop (GME) hisseleri, Reddit’te DeepF- Value olarak bilinen Keith Gill’in perakendeciye 116 milyon dolarlık bir yatırım yapıldığını gösteren bir görsel paylaşmasının ardından %30’dan fazla artış gösterdi. Bloomberg News, görüntünün gerçekliğinin teyit edilemediğini bildirdi.

Wall Street Journal’ın haberine göre, David Ellison’ın şirketi Skydance Media, Paramount Global ‘e (PARA), medya holdinginde belirli bir miktarda oy hakkı olmayan hisseyi her biri yaklaşık 15 $ fiyattan satın alma teklifini değiştirdi. Paramount Global’in B sınıfı hisseleri bu haberin ardından fiyat artışı yaşadı.

Best Buy (BBY ) hisseleri, elektronik eşya satıcısı için tavsiyelerini “Sat “tan “Al “a çeviren Citi analistlerinin şirketin hisse değeri için olumlu bir gelişme potansiyeline işaret eden değerlendirmesinin ardından %2 oranında değer kazandı.

Dell Technologies (DELL) hisseleri, kazançlarının açıklanmasının ardından bir önceki haftaki düşüş eğilimini sürdürerek %6,6 oranında geriledi. Bu düşüş, Citic Securities analistlerinin şirket için tavsiyelerini “Al “dan “Tut “a çekmelerinin ardından gerçekleşti. Şirketin hisseleri son üç günde %25’in üzerinde düşüş gösterdi.

Autodesk (ADSK) hisseleri, şirket yönetiminin Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkelerine (GAAP) veya GAAP dışı ölçülere göre, denetlenmiş veya denetlenmemiş, dosyalanmış veya daha önce yayınlanmış mali tablolarında herhangi bir düzeltme veya değişiklik yapılmayacağını açıklamasının ardından %8 oranında arttı.

Spotify (SPOT) hisseleri, müzik akış hizmetinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki premium abonelik maliyetinde bir artış olduğunu duyurmasının ardından %5 oranında yükseldi.

WM (WM) hisseleri, şirket ile hisseleri %15 oranında yükselen Stericycle (SRCL) arasındaki kesin anlaşmanın kamuoyuna açıklanmasının ardından %4 oranında düştü. Bu anlaşmaya göre WM, Stericycle’ın tedavüldeki tüm hisselerini hisse başına 62,00 $ nakit fiyatla satın alacak. Bu işlem, borç üstlenimi de dahil olmak üzere yaklaşık 7,2 milyar dolar değerinde.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu