Haber

Emekli Memur-Sen Üyelerinden İsrail’in Gazze Saldırılarına Tepki

ANKARA’da Devlet Memurları Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) bünyesinde faaliyet gösteren emekli Memur-Sen üyeleri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde Melike Hatun Mescidi önünde toplanan sendika üyeleri, “Susmayın, soykırıma hayır diye bağırın” yazılı pankart açtı. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan grup, “İnsan onuru Siyonizm’i yenecek” ve “Soykırıma dur deyin” gibi sloganlar attı. Grup adına açıklama yapan Emekli Memur-Sen Lideri Ali Küçükkösen, milyonlarca insanın kanı ve gözyaşı üzerine medeniyet inşa edilemeyeceğini belirterek, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Gazze Sağlık Bakanlığı’nın son açıklamasına göre ölü ve yaralıların sayılamayacak kadar çok olduğuna dikkat çeken Küçükkösen, “Binlerce insan kayıp, binlercesi enkaz altında. Üzerlerine 30 bin ton bomba atıldı. 7 Ekim’den bu yana Gazze. Bu bombaların yıkıcı gücü İkinci Dünya Savaşı’dır.” Savaş sırasında Hiroşima’ya atılan bombaların iki katı büyüklüğünde. Çılgın İsrail canavarı camileri, kiliseleri ve okulları bombalıyor. Gazze’nin elektriğini, suyunu, gıdasını, gazını, yakıtını ve internetini kestiler. Yardım TIR’larının geçişine bile izin verilmiyor. “Vermiyorlar” dedi.

‘BEŞİKLERDE KURŞUNLAR, DOLGULARDA KAN DOLMUŞ’

Küçükkösen, bu soykırımın küresel iş birliğiyle yapıldığını kaydederek, “Gerçek anlamda planlı, programlı ve çok ortaklı bir soykırım var. Kamuoyunu manipüle ederek uluslararası hukuk çatısı altında bu soykırımı gerçekleştiriyorlar. Bunu açıkça söylüyoruz. yüzyılın soykırımıdır. Birleşmiş milletlerin kontrolü altındaki yerlere sığınan binlerce insanı katlettiler. İnsanlara sığınacak yer bırakmadılar. Uluslararası toplum ve kurumlar üç maymunu oynuyor. Birleşmiş Milletler her durumda sivilleri korumak ve savaş suçlarını önlemektir.Dünyanın gözü önünde bir insanlık dramı yaşanıyor.İşgal altındaki Gazze Türkiye’de bebekler özgür doğmadı, 40 günde 5 binden fazla bebek ve çocuk katledildi. O kadar çok öğrenci öldü ki, okullarda ders döneminin bittiği açıklandı. Çocukların boş mideleri kurşunla doldu, Gazze’de ölüm kokusu oluştu. Beşikler kurşunla, kundaklar kanla doldu. Gazze soykırıma karşı Halkla dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. “Zulme karşı mazlumun yanında mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu