Ekonomi

Cardano kurucusu SEC ve Ripple davası için felaket senaryosu yazıyor

Investing.com – kardankurucu Charles Hoskinson hafta sonu SEC ile bir soru-cevap etkinliğine katıldı ve dalgalanmaDavası hakkında bazı söylentiler duyduğunu ve sonucun kripto piyasası için felaket olabileceğini iddia etti.

Ripple ile SEC arasındaki dava 2 yılı aşkın bir süredir devam ederken, Cardano kurucusu Ripple hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle zaman zaman tepki çekmişti. Hoskinson, dün katıldığı bir oturumda ibret verici bir açıklama yaparak bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.

Cardano’nun kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson, bu hafta ortasında ABD SEC ile Ripple arasında yaşanan davanın 15 Aralık’ta sonuçlanabileceğini duyduğunu ve alınacak kararın son derece olumsuz olabileceğini iddia etti. kripto para piyasaları.

Kripto para sektörünün tüm olumsuz gelişmelere rağmen yoluna devam edeceğini belirten Hoskinson, ne olursa olsun sektörün nihayetinde merkezi olmayan bir ekosistem olduğunu söyledi.

Dava sürecinde, kripto topluluğu heyecanla mahkemenin karar vermesini bekliyor. Son zamanlarda, SEC’in Ripple’a karşı zafer kazanabileceğine dair spekülasyonlar yükselmeye başladı. Bunun son örneği Charles Hoskinson’ın yorumlarında görüldü. Ripple’ın SEC’e kaydetmeden XRP yasa dışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla açılan davada Ripple’ın eski CEO’su Chris Larsen ve şu anki CEO’su Brad Garlinghouse da şirketle birlikte suçlanıyor.

DavanınSonuç, ABD’de altcoinlerin nasıl tanımlandığına bir örnek teşkil edebileceğinden, tüm kripto pazarını ilgilendiriyor.

Ripple umutlu olmaya devam ediyor

Ripple Baş Danışmanı Stuart Alderoty geçen hafta Ripple ve XRP alıcıları arasında herhangi bir yatırım anlaşması olmadığını söyledi. Alderoty ayrıca XRP’nin güvenlik varlıklarını belirlemek için kullanılan Howey testinin sonuçlarıyla eşleşmediğini savunurken, kripto varlığının geçmiş yıllardaki ICO projeleri ile eş tutulmaması gerektiğini savundu.

Stuart Alderoty, SEC’inRipple’ın savunmasına yaptığı itirazların asıl sebebinin kendilerine yanıt verilmemesi olduğunu sözlerine ekledi.

XRP’de son durum

XRP baskı altında kalırken, davanın sonucu belirsizliğini koruyor. 18.86 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para birimi, bugün genel piyasa ile satıcı olarak hareket etmeye devam ediyor. XRP son 24 saatte %3 düştü ve 0,37 dolar bandına geri çekildi. Altcoin haftalık bazda %5’e yakın değer kaybıyla devam ediyor.

Kasım ayının son haftasında 0,41 dolardan reddedilen XRP, geçen hafta 0,39 dolar bandındaki yerini kaybederek kademeli düşüş ivmesini sürdürüyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu