Haber

1.5 YAŞINDAKİ MUHAMMET FATİH İLİK NAKLİ BEKLİYOR

Mersin’in Erdemli ilçesinde kemik iliği hastalığı olan ‘miyelodisplastik sendrom’ teşhisi konulan 1,5 yaşındaki Muhammed Fatih Çevik için uygun donör aranıyor.

Erdemli ilçesinde Sebile ve Mustafa Kemal Çevik çiftinin çocuğu Muhammed Fatih, bir süre önce yüksek ateş şikayetiyle özel bir hastaneye kaldırıldı. Aynı zamanda Down sendromlu olarak dünyaya gelen Muhammet Fatih’e İstanbul’da özel bir hastanede yapılan tetkiklerde miyelodisplastik sendrom teşhisi konuldu. Bir süre hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edilen Muhammed Fatih için uygun donör aranıyor.

‘HAYAT TEHLİKE OLABİLİR’

Çocuğunun tedavi olması için uygun donör arayışında olan Mustafa Kemal Çevik, ‘Muhammet Fatih oğlumuz hastalandı ve hastaneye kaldırdık. Muayene ve tetkiklerin ardından miyelodisplastik hastalığı olduğunu söylediler. Oğlumuzun iyileşmesi için kemik iliği nakline ihtiyacı var. Uygun donör bulmak için Kızılay’a başvurduk. Kısa sürede ilik nakli olmazsa hayatı tehlikeye girebilir. Bu nedenle ilik nakli için gerekli başvuruları yaptık. Şimdi listeye girdi, tek isteğimiz bir an önce uygun ilik naklinin yapılması” dedi.

ayvacikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu