Haber

Yeniden Refah Partisi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

Kadir Çalışıcı, Yeniden Refah Partisi’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Çalışıcı, 2003-2008 yılları arasında Eskişehir Valisi olarak görev yaptı.

Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Yeniden Refah Partisi, 2003-2008 yılları arasında Eskişehir Valisi olan Kadir Çalışıcı’yı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterdi.

Partinin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uzun yıllar Adıyaman, Aksaray ve Eskişehir Valiliği yaparak halka büyük bir onurla hizmet eden Kadir Çalışıcı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız oldu. Eskişehir’e ve partimize hayırlı olsun.”

TEPEBAŞI VE GÜNYÜZÜ BELEDİYE LİDER ADAYLARI DA AÇIKLANDI

Yeniden Refah Partisi, Eskişehir’in Tepebaşı ve Günyüzü ilçelerinin belediye başkan adaylarını da açıkladı. AK Partili Tepebaşı ilçesinin eski belediye başkanı Tacettin Sarıoğlu aday gösterilirken, mevcut Eskişehir Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut da partiye katılarak Günyüzü Belediye Başkanı Adayı oldu.

KADİR ÇALIŞICI KİMDİR?

Vali Kadir Çalışıcı Afyon’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyon’da tamamladıktan sonra 1968 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girdi. 1972 yılında aynı fakültenin Siyaset ve İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1973 yılında Afyon Valiliği’nde kadrolu olarak staja başladı. subay. İl, ilçe müfettişliği ve bakanlık merkez teşkilatlarında yaptığı stajların ardından 1976 yılında Adilcevaz ilçesine kaymakam olarak atandı. Sırasıyla Seyitgazi, Bulanık, Andırın, Sarayönü, Soma, Sincan ve Balçova ilçelerinde kaymakamlık yaptı. 1976-1977 yıllarında Soma Kaymakamı iken, dil eğitimi ve Belçika Devlet Teşkilatı konularında araştırma yapmak üzere bir yıllığına Brüksel’e gönderildi. 1989 öğretim yılında Milli Güvenlik Akademisine çağrıldı ve mezun oldu. 9 Nisan 1996’da Adıyaman Valiliğine, 9 Ağustos 2000’de Aksaray Valiliğine, 1 Aralık 2003 tarih ve 2003/6478 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile de Eskişehir Valiliğine atandı. Evli ve dört çocuğu var.

haber-dinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu