Haber

Ünal Çeviköz: Avrupa Parlamentosu’ndaki Terör Propagandasını Şiddetle Kınıyoruz

CHP Genel Lider Başdanışmanı Ünal Çeviköz, “Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurul toplantısında terör örgütü PKK bağlantılı kişilerin gerçekleştirdiği gösteriler nedeniyle meclis faaliyetlerinin aksamasından büyük endişe duyduğumuzu belirtmek isterim. 15 Şubat 2023 tarihinde CHP olarak söz konusu terör propagandasını şiddetle kınıyoruz.” yapılmış. Çeviköz, benzer olayların bir daha yaşanmaması için AP yetkililerinin önlem alması gerektiğini belirtti.

CHP Genel Lider Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, dün Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda PKK terör örgütüyle bağlantılı kişilerin dün yaptığı gösteriye bugün yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösterdi. Çeviköz’ün açıklaması şu şekilde:

“15 Şubat 2023’teki Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Konsey toplantısında PKK terör örgütüyle bağlantılı şahısların gösterileri nedeniyle meclis faaliyetlerinin aksamasından büyük endişe duyduğumuzu belirtmek isterim. CHP olarak, söz konusu terör propagandasını şiddetle kınıyoruz.

AP yetkilileri söz konusu olaydaki ihmali araştırmalı ve bu tür olayların bir daha yaşanmaması için önlem almalıdır.

AP Başkanlığı’nın 21 Kasım 2017’de oybirliğiyle aldığı ‘terör örgütlerinin bu tıbbi eylemlerine izin verilmemesi’ kararını hatırlatır, söz konusu kararın bir an önce uygulanmasını temenni ederiz. Aksi takdirde uluslararası terörizmle mücadelede önemli bir zafiyet olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu