Ekonomi

Türkiye Finans, son 5 yılda 700’ün üzerinde genç yeteneği finans sektörüne kazandırdı

Türkiye Finans gençlerin finans bölümüne kazandırılmasını amaçlayan eğitim ve gelişim programlarıyla dikkat çekiyor. “Çeşitlilik Zenginliğimizdir” diyen ve “Tek Ekip” ruhundan beslenen kurum, farklı nesillerin birbirinden öğrenmesini ve bir ortada iş yapabilmesini sağlayan insan kaynakları stratejisi ile bölümde öne çıkıyor. Dijitalleşen finans bölümünü dijital yerlilerle zenginleştirmeyi hedefleyen Türkiye Finans, son 5 yılda 700’ün üzerinde genç yeteneği finans dalına kazandırdı.

Türkiye Finans, genç yetenek kazanım programları We Plus ve “CORE” ile son 5 yılda 700’ün üzerinde genç yeteneğifinans kesimine kazandırdı.We Plus Part Time İşe Alım Programı ile üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerini profesyonel hayata hazırlarken; CORE Yeni Mezun İşe Alım Programı ile de üniversiteden yeni mezun genç yetenekleri çekirdekten yetiştirerek bankada istihdam etmeyi amaçlıyor.

Bu yıl CORE Yeni Mezun İşe Alım Programı kapsamında; Genel Müdürlük, Bilgi Sistemleri, Teftiş, Ticari ve Perakende Şubeler olmak üzere 5 farklı alanda işe alım gerçekleştirdi. Geçtiğimiz aylarda TOP Talent 100 oylaması kapsamında 2022 yılının en beğenilen 100 yetenek programından biri seçilen CORE Yeni Mezun İşe Alım Programı’nda; genel yetenek değerlendirmesi, yabancı lisan testi, mülakat ve hadise çalışmaları üzere farklı kıymetlendirme kademelerinden oluşan bir işe alım süreci izleniyor.

Konu hakkında açıklama yapan Türkiye Finans İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Züleyha Büyükyıldırım, CORE programı ile gençlerin yeni misyonlarında uzmanlaşmalarını sağlayacak teknik bilgi ve beceriyi sunmanın yanı sıra gelişimlerini yetkinlik odaklı eğitimlerle ve çeşitli mentorluk programları ile desteklediklerini lisana getirdi. Züleyha Büyükyıldırım, “İş hayatına yeni adım atan gençlerin yanında olarak meslek seyahatlerinin çok daha donanımlı bir halde başlamalarına vesile oluyoruz. Bu seyahatte onlara fırsat vererek kendi alanlarındaki potansiyellerini en hakikat araçlarla keşfetmelerini sağlıyoruz. Çekirdekten Yetiş telaffuzuyla 2017 yılında yola çıktığımız CORE Yeni Mezun İşe Alım Programımız ve We Plus Part Time İşe Alım Programımız ile son 5 yılda 700’ün üzerinde genç yeteneği bankamıza ve finans dalına kazandırdık. Tek grup ruhundan güç alarak en düzgününü yapmaya itina gösterdiğimiz bankacılık mesleğini gençlerimize sevdirmek için çok çeşitli araçlarla yeni metodolojiler geliştirmeye devam edeceğiz. Ortamıza katılan genç arkadaşlarımızın azmini kutluyor, meslek yolculularında muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu