Ekonomi

TBMM’de kayıtlı milletvekili sayısı 539’a ulaştı.

AK Parti Denizli milletvekilleri Nilgün Ök, Cahit Özkan ve Şahin Tin de vekâletnamelerini vererek kayıt yaptırdı. Özkan, seçimlerde milli iradenin galip geldiğini ve Cumhur İttifakı’nın Meclis’te çoğunluğu elde ettiğini söyledi.

Seçimlerde 85 milyon kazandığını belirten Özkan, AK Parti’nin hizmet politikasının milleti aydınlık “Türkiye Yüzyılı”na taşıyacağını vurguladı. Denizli’de birçok eser üretildiğine işaret eden Özkan, Nilgün Ök ve Şahin Tin’e getirdikleri yöresel eserleri gazeteci ve çalışanların beğenisine sundu.

“O seçilmeden bizim seçilmiş olmamızın bir önemi yok”

AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, kayıt yaptırdıktan sonra kayıt salonunda görevlilere Siirt fıstığı ikram etti.

Gül, 20 yıl sonra Gazi Meclisi çatısı altında millete hizmet için üzerine düşen görevi yerine getireceğini gazetecilere ifade ederek, “Rabbim bizi halkımıza karşı mahçup etmesin.”söz konusu.

2003 Siirt yenileme seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın meclise girebilmesi için yerini Erdoğan’a verdiğini hatırlatan Gül, “O zaman aldığınız kararla Türkiye’nin kaderini değiştirdiniz mi?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken birlik ve beraberliği vurgulayan bir şiirinden dolayı siyaset yasağı cezası aldı. Hiç unutmuyorum 2002’de milletvekili seçildiğimizde orduyla geldik ama geldik. Başımızda cumhurbaşkanı olmadı, bizde de cumhurbaşkanı olmadı kayıtsız şartsız kayıtsız şartsız görevimizden ayrıldık Allah bir daha o günleri göstermesin ama bugün biz tereddütsüz istifaya hazırız. O gün seçilmedi, onsuz bizim seçimimizin hiçbir değeri yok.”

Bu ortada parti yetkilileri tarafından oluşturulan kayıt masasına vekilliği teslim edilen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da kaydı yapıldı. TBMM’de bugün yapılan kayıtlarla işlemlerini tamamlayan milletvekili sayısı 539’a ulaştı.

Öte yandan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı, yarın yapılacak Genel Kurul toplantısına seyirci olarak katılacaklara davetiye gönderildiğini, toplantıya ziyaretçi kabul edilmeyeceğini duyurdu. davet edilenler hariç TBMM.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu