Haber

Son dakika: 4 parti anlaştı, aday o sürpriz isim! CHP’li gazeteci açıkladı…

CHP’li gazeteci ve eski parti milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından 4 partinin 2023 seçimlerine birlikte girme kararı aldığını duyurdu.

4 PARTİ YENİ BİR İTTİFAK KURDU

“Zafer Partisi, Vatan Partisi, Adalet Partisi ve Sağ Parti tek parti çatısı altında ve ortak listeyle seçime girmeyi planlıyor.”Yarkadaş, Yarkadaş tabirini kullanarak cumhurbaşkanı adaylığı için CHP’den yakın zamanda ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı işaret etti.

arkadaş, “İttifakın cumhurbaşkanı adayı muhtemelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan olacak. Başkanlar da bu projeyi dört gözle bekliyor.”sözlerini kullandı.

GÖRÜŞME ONAYLANDI

Yarkadaş’a göre Özcan’ın adaylığı Vatan Partisi’ne de teklif edildi ancak Genel Başkan Muharrem İnce bu teklife karşı çıktı.

Yarkadaş, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Tanju Özcan bugün Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile de görüştü. Az önce Muharrem İnce’ye yakın biriyle görüştüm. Görüşmeyi onayladı. Ancak ‘Özcan’ın adaylığına sıcak bakmıyoruz’ dedi. Cumhurbaşkanlığı adaylığında kararlı.”

6. KOALİSYONA MEKTUP

6’lı koalisyonun adaylık bilmecesi sürerken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan dikkat çekici bir çıkış geldi. Masadaki liderlere mektup yazdığını anlatan Özcan, Millet İttifakı’nın adayı olmak istediğini açıkladı.

“TANJU ÖZCAN KARDEŞİNİZE YOL VERİN”

Yazdığı mektubu canlı yayında okuyan Özcan, şu ifadeleri kullandı:

“Bugüne kadar yaptığım en önemli açıklamalar olacak. Bu mektubu 6 başkana ayrı ayrı yazmak zorunda kaldım, birazdan göndereceğim. Bu mektup aynı zamanda göreve talip ve meydan okuma metni. göreve geldim en az 20 anket firması Bolu da araştırma yapmış 2-3 tanesini ben yaptım toplamda en başarılı 3 belediye başkanından biri olarak ölçüldüm 6 lı tablo tüm anket firmalarına isterlerse sorabilirler .Hele Kılıçdaroğlu’nun tarif ettiği aday tipolojisi bana çok yakışıyor.Sizden istediğim şey inanın bana.Ben görev başındayım.Talipim.Kazanmak için aday olmak istiyorsanız kardeşiniz Tanju Özcan’a yol verin.”

CHP’DEN İHRACAT

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, geçen yıl eylül ayında bir kadın meclis üyesine yönelik söylemleri nedeniyle ihraç edilmesi istenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a bir yıl süreyle görevden uzaklaştırma cezası verdi.

elmaliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu