Teknoloji

Samsung Galaxy’lerde yıllardır gizlenen gizemli fotoğraf: Neden var, nasıl ortaya çıkartılır?

Bir Samsung Galaxy’niz varsa – eski yahut yeni olması fark etmez – o vakit telefonunuzda saklı bir chihuahua cinsi bir köpeğin resmi var demektir. Bu resme asla rastlamazsınız, bu yüzden muhtemelen onu hiç görmediniz ve bilmiyorsunuz. Ancak o orada, saklanıyor ve her an tanışmaya hazır…

Bahsettiğimiz fotoğraf Galeri uygulamasında bulunmaz. Bunun yerine, “tanılama modu” ismi verilen zımnî bir menüde gizlenmiştir. Bu menüdeki teşhis seenekleri, Samsung tarafından hiçbir halde tanıtılmaz ve bunları Ayarlar uygulamasında bulamazsınız.

Samsung Galaxy aygıtınızda teşhis modunu nasıl başlatabilirsiniz?

Herhangi bir Samsung Galaxy aygıtında teşhis modunu başlatmak için Telefon uygulamasını açın, Klavye sekmesine geçiş yapın ve *#0*# tuşlayın. Hangi Galaksiye sahip olursanız olun, telefonunuzun farklı fonksiyonlarını test etmenize müsaade veren bir dizi seçenek içeren kolay bir menü göreceksiniz.

Örneğin, ekranın renkleri gösterme yeteneğini test eden ızgaranın üst kısmında büyük olasılıkla “KIRMIZI”, “YEŞİL” yahut “MAVİ” göreceksiniz. “RECEIVER” siz testten çıkana kadar çevir sesi çalar ve “TOUCH” dokunmatik ekranınızın doğruluğunu test etmenizi sağlar.

Samsung çok sayıda farklı akıllı telefon ürettiğinden, seçenekleriniz Galaxy aygıtınıza bağlı olarak değişebilir. Örneğin, Fold ve Flip serileri, muhtemelen Samsung’un standart akıllı telefonlarında olmayan seçeneklere sahiptir.

Gizli chihuahua fotoğrafı nasıl bulunur?

Teşhis modu açıkken “SENSOR”e dokunun. Burada, karmakarışık bir bilgi ve düğme göreceksiniz, fakat bizim istediğimiz ekranın üst kısmında bulunan “IMAGE TEST” seçeneğine dokunmanız. Ve işte; karşınızda kapalı chihuahua fotoğrafı…

Bu fotoğrafın neden orada olduğunun bir açıklaması yok. Neden her Samsung telefonda onu görüyoruz? Bu bir test manzarasıysa, kalite neden bu kadar düşük? Samsung bir açıklama yapmazsa, bunlar teknoloji topluluğunu sonsuza kadar üzerinde düşüneceği sorular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu