Haber

Öztürk Yılmaz’ı bıçaklayan zanlı adliyede; ‘Öldürme’ suçunun cezasına baktı (2)

YILMAZ TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Yenilik Partisi Genel Lideri Öztürk Yılmaz, Ankara’da tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Yılmaz, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Tedavisinin evde devam edeceğini söyleyen Yılmaz, “İktidarsızlık yaşayan kişinin ifadesi geldi. beni bir şekilde cezalandırmak istedi.Bu şahıs Tuzluca’dan geldi sebebi ne olursa olsun arkadaşlar parayı bulamayınca sırf bu iş için bu uçakla istanbul’a gidiyor ve çağrılıyor istanbul’a gidiyor .İstanbul’dan yine otobüsle Ankara’ya geliyor.Ankara’da bir takım planlar yapıyor.Bir takım planlar yaptıktan sonra gelip devlet büyüklerine yaptığım eleştirilerin intikamını alabilir.Bunun için beni bıçaklıyor” dedi.

Zanlı Serhat K.’nin 1,5 milyon dolar değerinde kaç lira olduğu soruşturmasının polis kayıtlarına geçtiğini söyleyen Yılmaz, “Yani 1,5 milyon dolar karşılığında cinayet işlemeyi kabul ettiğini itiraf ediyor. Çok açık. Nereden talimat aldıkları, bağlantıları belli. Öztürk Yılmaz Allah’tan başka kimseden korkmaz. Yine yüreğiniz yetiyorsa önüme gelin taşeronlarınızı göndermeyin” dedi.

Parti programlarını aksatmayacağını söyleyen Yılmaz, “Türkiye’de bu şartlar altında siyaset yaptığımızı hayal edebiliyor musunuz? Siyasetin ne kadar zor, ne kadar asli, ne kadar ulvî olduğunu ve ortada hiçbir şey olmadığını açıkça gösteriyor. Bu düzeni siyaset dışında başka bir şey devirebilir” ifadelerini kullandı.

Elif ER- Celal ATALAY / ANKARA,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu