Haber

Obama’dan Gazze açıklaması: Hepimiz hatanın suç ortağıyız

Eski ABD Başkanı Barack Obama, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir programda konuşan Obama şunları söyledi: “Sorunu çözmek istiyorsanız gerçekleri anlamalısınız.” Bu kelimeyi kullandı. Olanlar yüzünden “Kimsenin eli temiz değil”Obama şunları söyledi: “Hepimiz bir dereceye kadar suç ortağıyız.”dedi.

“HAMAS’IN SALDIRISI KORKUNÇ OLDU AMA FİLİSTİNLİLERİN BAŞINA GELENLER KABUL EDİLEMEZ”

Eski Amerikan başkanı Hamas’ı kınarken aynı zamanda Gazze’de saf sivillerin neler yaşadığını anladığını da ifade etti. “Hamas’ın yaptığı korkunçtu ve bunun hiçbir haklı gerekçesi yok.”Obama şunları söyledi ve şöyle devam etti:

“Gerçek şu ki işgal ve Filistinlilerin başına gelenler kabul edilemez.”

“ORTADOĞU’DA NİHAİ BARIŞI ELDE ETMEDİK”

Obama ayrıca Orta Doğu’daki çatışmanın “Herkes için ahlaki bir hesaplaşma”Ekledi:

“Bütün bunlar, onlarca yıldır hem İsrailliler hem de Filistinliler için kalıcı bir barışın sağlanmasındaki başarısızlık bağlamında gerçekleşiyor. İsrail için gerçek güvenliğe, var olma hakkının tanınmasına, işgale son verilmesine ve yaşayabilir bir barışın yaratılmasına dayalı bir barış. Filistin halkının devleti ve kendi kaderini tayin hakkı.” “

“BEDEN İMAJLARI HEPİMİZİ AHLAKİ BİR TANIMAYA ZORLUYOR”

62 yaşındaki siyasetçi “Şimdi itiraf edeyim, bu katliam karşısında tarafsız kalmak mümkün değil.”Şu şekilde konuştu:

“İyimser olmak çok zor. Acılı ailelerin ve enkaz altından çıkarılan cesetlerin görüntüleri hepimizi ahlaki bir hesaplaşmaya zorluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu