Haber

Mustafa Destici’den Kızılay Başkanı Kınık’a: İnsanlar dondurucu soğukta çadır satmak kabul edilemez

Kahramanmaraş’ta merkez üssü 7.7 ve 7.6 olan depremler Kızılay‘ile ilgili AhbapKızılay Önder’e çadır satışı hakkında Kerem Kınık İstifa çağrısı yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den yeni bir açıklama geldi. Habertürk yayınına katılan BBP Genel Başkanı Destici, Kızılay’ın Ahbap‘ye çadır sattığının doğru olmadığını belirtti.

“NE KADAR ÇADIRIN VARSA GÖNDERECEKSİN”

Destici, “Depremde toplum büyük bir dayanışma gösterdi ama bu süreçte eksiklikler, aksamalar oldu mu? Oldu. Ahbap Türkiye’ye çadır satışı da bunlardan biri. Bu ortamda Kızılay’ın çadırları kime sattığı önemli değil. Kim çadır satarsa ​​satsın bunu kabul edemem, gerçek değil. Ne kadar çadırın varsa oraya göndereceksin.”

“ÇADIR SATIŞI KABUL EDİLEMEZ”

Destici, “Orada gördük. İnsanlar orada çadır istiyor. İnsanlar buz gibi. Böyle bir şey varken çadır satmak kabul edilemez.” söz konusu.

NE OLDU?

Kızılay’ın depremin üçüncü gününde şarkıcı Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Derneği’ne 46 milyon liraya çadır sattığı ortaya çıktı. Tepkilerin merkezinde yer alan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık yaptığı açıklamayla olayı doğrularken Haluk Levent, Kızılay’dan çadırların dışında konserve ve barbunya da aldıklarını açıkladı.

“SORUMLULUKLAR SORUMLULUKLARINI YAPMALI”

BBP Genel Başkanı Destici, olaya şu sözlerle tepki gösterdi: “Kızılay ve yöneticilerinden ne bekleniyor? Bu depremden sonra depolarındaki tüm çadırları bir saniye bile beklemeden bölgeye sevk etmeliydiler. .Sonrasında ürettiklerini hiçbir yere satmak zorunda kaldılar.Bedava direk bölgeye göndermeleri gerekirdi.Burada akıl bozuk burada çok açık ve net söyleyeyim.Sorumlular gereğini yapmalıdır. Neyin gerekli olduğunu herkes biliyor. Sorumluluğu ne gerektiriyorsa onu görevini daha yetkin ve keyifli bir şekilde yapabilecek ekiplere mutlaka bırakmalılar. Çünkü aynı zamanda burada bir veba var.”

karliovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu