Haber

Meral Akşener Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi: Başarısız oldun!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV’de yayınlanan İlker Karagöz’ün Çalar Saat programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener, “Kılıçdaroğlu Bey’in Almanya’ya gitmesinde bir sakınca yok. Yanındaki muhteremler beni çağırırdı… 15 Temmuz’da Hande Fırat’ın, Erdoğan Bey’in yaptıklarını bilirsiniz. halka gösterecekti. İstihbarat. Sonuç sen başarısız oldun. Pislik oldum, fırsatçı oldum.”açıklama yaptı.

Akşener’in konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

“SEÇİMLER 18 HAZİRAN’DA YAPILMALI”

18 Haziran’da bu seçim mutlaka olacak, olması gerekiyor. Aldığımız bilgi, bu seçimleri 14 Mayıs’ta yapacağı yönünde. 6 Nisan’dan önce seçim kararı verilirse oy kullanacağız dedik. 14 Mayıs’ta yükselteceğiz diyorlarsa kaldırsınlar. Erdoğan 14 Mayıs diyorsa kararı kendisi alsın.

Sayın Erdoğan muhtemelen bu işin yeterince iyi olmadığını anlamıştır. Önemli miktarda para toplandı. Sanki bazı şeyleri daha hızlı yapacaklarmış gibi bir dili geliştirmek daha kolay. 14 Mayıs’a kadar temellerini atabilirsiniz. Bu beceriksizliğin her dönemde kendini gösterecek gibi görüyorum.

“ADAYLIĞIMDAN FERAGAT ETTİM”

Sunuculuğunu yaptığım toplantıda cumhurbaşkanı adayı belirleme kriterlerini gündeme aldık. Karamollaoğlu Bey’in ileri gelenleri gezince bazı yollar oluştu. Adayın adı konusunda bir karara varamadık. Mart ayındaki toplantımızda yol görüşülecek gibi görünüyor. Adını ne zaman öğrenirsin bilmiyorum. Hiçbir aday hakkında konuşmadık. geç değil İnsanlarda kaygı var. Onun için doğrular. Ortaya çok güzel şeyler çıktı. Bu isim üzerinde anlaşmaya varıldığı anda çok hızlı bir ilerleme sağlanır.

Pazartesi günü milletvekili arkadaşlarımızla buluşacağız. Sonra GIK var. Sonra masada konuşuruz. Bütün arkadaşlarımızla şeffaf siyaset yapıyoruz. 1.5 yıl önce aday olmayacağımı açıklamıştım, hala oradayım. Adı değil sistemi tartışmalıyız, başaramadık. Bu bir feragatnameydi. Bunun maksadı şudur: Cümle kendi menfaatlerine olmamak şartıyla, gencin, büyüğün sesini masada tutacağıma dair bir sözdü. Aynı zamanda sadece bir adayla gidebilmemizi sağlamaktı. Aday bu masayı terk edecek. Burada bireysel bir talep olmaksızın halkın sesini duyurmak adına bir feragatname yaptım. Sistemi tartışmakta başarılı olamadık. Bu seçimi kaybedersek bir daha parlamenter sistemden söz edemeyiz. Tayyip Erdoğan üçüncü kez aday değil, partisinde adam bırakmadı. Sonuçta burası 5 yıl sürüyor. Bu taraf sadece bir adam seçecek. En çok AK Parti’ye oy veren kardeşlerimiz bu seçimde Millet İttifakı’na oy versinler. 2 şeyden bıktım: Birincisi, atananların hakaretlerinden bıktım, ikincisi bu rövanş işinden bıktım. Nefes almalıyız. Millet İttifakı’nda beyin sarsıntısı ile ilgili bir komite kurduk. Bunlar hakkında konuşmayı çok isterim. Bir de göçmen sorunu var. Bunların önüne geçmek için insani sanayi bölgeleri diye bir önerimiz var.

“PARLAMENTO SİSTEMİNE GEÇECEĞİZ”

Adaylık masasında ismimin geçmesi zorunlu bir yer. Bunu hiç düşünmedim. Parlamenter sisteme hiçbir şekilde geçilmeyecektir. Başbakanlık karşılığında genel başkan yardımcısı olmayı masada kimseyle konuşmadım. Birinci taraf biz olalım diye bir hedef koydum. Partinin amacı bu. Bu başbakanlığın sebebi parlamenter sisteme geçeceğimize olan inancımdır. Bunu milletimize anlatmak istiyorum.

“BU TABLO, NOTER İŞLERİ İÇİN HAZIRLANMADI”

Kazanan adayla gideceğiz ve birincil tıpta çıkacağız. Hala yerdeyim. Millet İttifakı’nın kazanamama ihtimalinden bahsetmek laftan ibaret değil. Tanıdığım Sayın Kılıçdaroğlu, adayın ortaklaşa belirleneceğini kendisi beyan etti. Bülent Kuşoğlu Bey ile başlayan kelimeler var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için bu tablonun kurulduğu yönündedir ve bunu çürüten de yoktur. Eğer bu kabul edilmiş bir durum ise o zaman rol için hazırlanmış bir tablo haline gelir. Bildiğim kadarıyla bu masa noter görevi görmeyecek. Arkadaşlarımızın görüşleri çarpıtılabilir. Sayın Cihan Paçacı bir açıklama yaptı, yanlış anlaşılan bir açıklama oldu. Aslında Cihan ve Koray bey yakın oldukları için Kılıçdaroğlu Bey’i ağırlamayı misyon edindiler. Ardından Cihan Bey istifa etti. Kemal istifasını istemedi, Cihan ağabey kendisi istifa etti. Yanlış anlaşılmaya açık bir şey ortaya çıktığında, sonuç buydu. Cihan bey böyle bir şey yapmasaydı CHP ne yapardı? Kuşoğlu Bey’in sözleri hala burada.

“YAPAMAZSIN”

Cihan Paçacı ağabeyim dediğim bir isimdir. Kılıçdaroğlu Bey’in de okuldan arkadaşıdır. Yanlış anlaşılabilecek bir açıklama yaptı. Yakın oldukları için Kılıçdaroğlu’nu karşılama misyonunu Paçacı ve Aydın’a verdim. Masaya girince öğrendim. Cihan Abi istifa etti. Kemal Bey aradı ve istifasını istemediğini bildirdi. Cihan Abi istifa etti. Cihan Abi diyorum. Fi tarihinden kardeşim. Ortaya yanlış anlaşılmaya yol açacak bir sonuç çıkınca böyle oldu. Sayın Paçacı böyle bir adım atmasaydı CHP ne yapardı? Ama Sayın Kuşoğlu’nun söylediği bundan ibaret. İşte bahsettiğim şey: YETER Partisi’ne her zaman parmak sallamak. Kılıçdaroğlu Bey’i de Ekrem Beyefendi ile ilgili aradım, oradan aradım. Kemal Bey’e ulaşamadım. Her şey sorun ama özne biz değiliz. İşler bitti ben gidiyorum… Ekrem Bey bana dedi ki; Kalacak mısın O zaman yukarı çıkıp kısa bir konuşma yapar mısın… Tamam, yaptık. Ben de grubu olan bir başkan olarak orada durdum. Böyle bir başkan CHP listesinden girmiş ama 31 Mart’ı Millet İttifakı’nda yapmayı teklif etmiş bir başkandır. Yüzde 70’ini alalım, yüzde 30’unu biz verdik. Fırsatçıydım, kabaydım… Bir lidere çok yakın çalıştım. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Almanya’ya gitmesinde bir sakınca yok. Yanındaki muhteremler beni arardı… Hande Fırat ile Erdoğan Bey’in 15 Temmuz’da yaptıklarını biliyorsunuz. Kılıçdaroğlu Bey beni arardı, halka gösterirdim. Bunu düşünen personelin zekasıdır. Sonuç, başarısız oldunuz. Kaba, fırsatçı ben oldum.

habertercan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu