Haber

Melikgazi Belediye Başkanı Çarşı Melikgazi’nin Son Durumunu İnceledi

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, tamamlanmak üzere olan Çarşı Melikgazi’deki çalışmalarda incelemelerde bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre Palancıoğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı ve Melikgazi İlçe Belediye Başkanı Tayyar Şahin ile birlikte çalışmaları inceledi.

Kentin yöresel ürünlerinin satılacağı, çocuk odası, kafeterya ve Sofra Melikgazi adlı restoranın bulunacağı Çarşı Melikgazi’nin de tamamlanmak üzere olduğunu belirten Palancıoğlu, şöyle konuştu:

“Çarşı Melikgazi Projesi Melikgazi bölgesinin en heyecan verici projelerinden biri. Burada sona yaklaştık, yüzde 90’ı tamamlandı. Şimdi yavaş yavaş ahşap kaplamaları bitiyor. İnşallah birkaç ay içinde burası da tamamlanacak. Ferforje işleri ve yapılacak diğer küçük işler Kayseri’ye renk katacak “Harika bir yer olacak. Tamamlandığında Kayseri’ye gelen misafirlerin ziyaret noktası olacak. Umarım Türkiye’nin birçok şehrine örnek olarak yayılır.”

Milletvekili Cıngı, projeyi hayata geçiren Palancıoğlu’nu da tebrik etti.

Büyükkılıç pazarlamacılarla buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ile birlikte Yeniköy Pazar Yeri’ni ziyaret etti.

Büyükkılıç, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek onların talep ve önerilerini yerinde dinledi.

Pazarda alışveriş yapan vatandaşlarla yakından ilgilenen Büyükkılıç, esnafa da hayırlı olsun diledi.

Büyükkılıç, Hunat Pasajı’nda esnafla buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kentte faaliyet gösteren Hunat Geçidi’nin yanı sıra tüm alt geçit esnafı ve aileleriyle bir araya geldi.

Büyükkılıç, Hunat Pasajı Esnaf Dayanışma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 2. Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı.

Toplantıda esnaf ve ailelere seslenen Büyükkılıç, Kayseri’nin helal kazanıp helal harcayan, Ahilik ahlakıyla ahlaklanmış bir şehir olduğunu belirtti.

Büyükkılıç, çarşıların taleplerini karşılamak için çaba göstereceklerini belirtti.

Büyükkılıç, AK Parti Seçim Bildirgesi Tanıtım Toplantısına katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti’nin Ankara’da düzenlediği “Türkiye Yüzyılında Gerçek Belediyecilik” adıyla hazırlanan Seçim Bildirgesi Tanıtma Toplantısına katıldı.

Toplantıda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının ardından aralarında Büyükkılıç’ın da bulunduğu büyükşehir ve il belediyesi başkan adayları sahneye davet edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Başkan Büyükkılıç, toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın vizyonu ve gerçek belediyecilik anlayışıyla Türk Yüzyılının şehirleri olarak hazır ve kararlı olduklarını belirtti.

Talas’ta işçilere siber eğitim

Talas Belediyesi çalışanlarına siber farkındalık eğitimi verildi.

Siber Güvenlik Uzmanı Mehmet Demir’in Talas Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdiği programda siber güvenlikle ilgili konular ele alındı.

Programda çalışanların günlük kullanımda dikkat etmesi gereken güvenlik önlemleri anlatıldı.

İki gün süren programda bilgisayar ve harici bellek kullanımında karşılaşılabilecek riskler hakkında da bilgi verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu