Ekonomi

Kripto endüstrisi bir ayı piyasasının kalbinde olmasa da, sinyaller can sıkıcı.

Kripto borsası ve kredi platformu Matrixport, ABD ekonomisinden gelen sinyaller nedeniyle çok daha temkinli bir pozisyon aldıklarını açıkladı.

Cuma sabahı bir rapor yayınlayan şirket, çok temkinli davranmanın zamanı gelmemekle birlikte, Bitcoin (BTC) fiyatının 22.800 doların altına düşmesi durumunda portföyündeki Bitcoin’leri yüzde 50 oranında azaltacağını söyledi. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, erken saatlerde önemli bir düşüş yaşadı. Bu makalenin yazıldığı sırada BTC, 22.400 dolar civarında geziniyordu.

ABD hisse senedi piyasaları bir satış dönemine girdi ve ABD tahvil getirileri yükselmeye başladı. 2 yıllık ABD Hazine bonosuŞu anda yüzde 4.87 getiriyor. 2 yıllık ve 10 yıllık tahviller arasında yayılmaya da fark yüzde -0,87 gibi “sağlıklı değil” düzeyinde.

Matrixport’un araştırma direktörü Markus Thielen, “ABD dolarının yükselmesi de iyiye işaret değil ve korumacı para politikasını besliyor.”diyor.

Raporda yer alan bilgilere göre günlük kripto para işlem hacmi 80 milyar dolar ile 60 milyar dolar arasında değişiyor. dolar onlara geriledi. Tüccarlar kripto piyasalarına daha az ilgi gösterirken, Paxos-Binance sabit parasından çıkışlar piyasa değerinin düşmesine neden oluyor.

bitcoinile NasdakEndeksin ortasındaki 60 günlük korelasyon, Aralık 2021’den bu yana en düşük seviyesinde. Rapora göre bunun başlıca nedeni, BeslediFaiz artırımına ilişkin sinyaller geliyor.

Raporda, “Korelasyondaki bu kırılma, uzun kripto pozisyonları için bir destek sağlıyor. Yatırımcılar ABD ekonomisinin borsa üzerindeki etkilerini gördükçe, teknolojik gelişmelerin uzun vadeli avantajı kriptoyu destekliyor.”denir.

Matrixport, ABD’de şişirmeFed’in bu yıl önemli ölçüde düşeceğini, faizZamlarını sonlandıracağından ve piyasanın yeni bir ralliye hazırlanacağından emin olduğunu söylüyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu