Haber

Kahramanmaraş’ta sahte doktor ortaya çıktı

İkinci depremin merkezi olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde çok sayıda binanın yıkıldığı Elbistan ilçesinde uydurma bir doktor olayı ortaya çıktı.

Başka bir şehirden depremde yaralananlara yardım etme bahanesiyle ilçedeki özel bir hastaneye gelen karışıklıktan yararlanarak kendisini Miran olarak tanıtan Dr. Kenan O.’nun (30) ilgilendiğini gördü. depremzedeler.

4 gün akşamları hastaneye gelip gündüzleri yardıma gitti.

Hastane çalışanlarının şüphelenmesi üzerine hastane yönetimi durumu polise bildirdi. Şüpheli Kenan O., polis tarafından yakalandı.

Doktor olmadığı ortaya çıkan şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlının 4 gün boyunca özellikle akşam saatlerinde hastaneye geldiği, gündüz saatlerinde ise yardım için bölgeye gittiği öğrenildi.

“Öğretmenim iğne yapsın diye bir kaç zarf attım, çok saçmaydı”

Hastane teknik sorumlusu Ahmet Kelek, “Doktor nöbetçi olduğu için gece buraya geldi. ‘Ben ortopedi ve travmatoloji uzmanıyım’ dedi. Savaş cerrahisi eğitimi aldığını söyledi.Üyeler gelip gereğini yaptılar.Savcılıkta ifade verdiler ve tutuklandılar.Yardım edeceğiz’ diyerek gün içinde kayboluyorlardı. Akşam Mardinli olduğunu söyledi.Yakalattık teslim ettik.Gereken yapıldı.Bu sıkıntılı günlerde millet gelsin mi çocuk kaçırır, organ mı kaçırır? hastanemizi kontrol altına aldık.”söz konusu.

saraykent-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu