Haber

Kahramanmaraş’ta ‘Çocuklar Sporla Güzelleşiyor’ futbol turnuvası başladı

– ‘Çocuklar sporla güzelleşiyor’ futbol turnuvası Kahramanmaraş’ta başladı

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta 27 takımın katıldığı futbol temalı turnuva, ‘çocuklar sporla şifalanıyor’ törenle başladı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından çocukların spora oryantasyon, moral ve hayata uyum sağlamaları üzerine başlatılan turnuvaya 27 takım katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından beyin sarsıntısında hayatını kaybeden sporcular için Kuran-ı Kerim okundu. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İl Başkanı Mesut Çanak’ın liderliğinde gerçekleştirilen turnuva törenle başladı. Turnuvanın açılış töreninde konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, geçen yıl amatör sporlara 1 milyon TL takviye verdiklerini, bu yıl 2 milyon TL takviye vereceklerini söyledi.

Başkan Güngör, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak hem futbolcularımızı hem de sporcu kardeşlerimizi kaybettik, Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Kahramanmaraş’ta amatör spor kulüplerinin gelişmesi noktasında Kahramanmaraş modeli.3 yıl önce başlattığımız bu modelde tüm amatör spor kulüplerimizin başarılarını ödüllendiren bir spor modeli ortaya koyduk.Geçen yıl 1 milyon liralık bütçe Gerçekten başarılı olan her birinize desteğimizi verdik.Bu yıl bu taban 2 milyon lira.Bu bütçeyi başarılı olan kulüplerimize bire bir modeli çerçevesinde aktaracağız. Bugün “27 kadromuz 1 ay süre ile oynayacak. Emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum. Çocuk sporları yaşadığımız zamandan sonra daha da güzelleşecek sloganıyla düzenlenmesini çok anlamlı buluyorum. Herkesin başarısından bahsediyorum” dedi.

haber-karkamis.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu