Haber

Hatay’da yıkılan 3 yıllık binanın müteahhidi konuştu: Her şey yıkıldı, benim binam mı?

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremle büyük yıkımın yaşandığı bölgede yeni binaların yıkılması gündeme geldi.

En çok yıkımın yaşandığı illerden biri olan Hatay’da 2019 yılında tamamlanarak hizmete açılan ve yıkımı devam eden Güçlü Bahçe City, müteahhitlerinin merak ettiği yapılardan biri olarak gündeme geldi. Sosyal medyada çok konuşulan sitenin inşaatını açılışta Guinness rekoru için başvurdukları dev makasla Ser-Al İnşaat’ın yaptığı ortaya çıktı.

Şirketin sahibi Servet Altaş, Sözcü’ye konuştu. Altaş’a yeni yapılan binanın neden yıkıldığını sormaya çalışırken, Altaş düşünceli bir şekilde, “Burada atom bombasının etkisinde deprem oldu, her şey yıkıldı, benim binam mı? bina.”

Gazeteci sorumluluğuyla soru sormak bizim görevimizdir diyerek sohbeti sonlandıran Altaş’ı tekrar aradığımızda telefonuna ulaşılamadı. Hatay’da birçok inşaat projesinde adı geçen Altaş’ın sosyal medya hesaplarına ulaşılamıyor. Kentte Ser-Al İnşaat tarafından inşa edilen Venus Gold ve Mars sitelerinde yıkımların olduğu iddia edilirken, enkaz altında kalan kişi sayısı hakkında net bir bilgi verilmedi. Şirketle ilgili diğer binaların da yıkıldığı iddia ediliyor.

Rekorlar kitabına girmesinler diye DEV MAKASLA AÇTILAR

Güçlü Bahçe internet sitesinin açılışında acentelere yansıyan habere göre Ser-Al İnşaat firmasının sahibi Servet Altaş, “İstihdam yaratmak için Güçlü Bahçe City projesini bu aşamaya getirdik. ülkemiz için “Başvurumuzu yaptık. Bu rekoru şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projemizi şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu