Haber

Güney Kore Devlet Başkanı’nın eşinin köpek eti yasağına verdiği destek tepkilere yol açtı

Irish Examiner’ın sitesi Güney Kore yerel medyasına göre,Kim’in bir toplantıda eşi Yoon’un görev süresinin sona erdiği 2027 yılına kadar ülkedeki köpek eti tüketimini bitirmek için çalışacağına dair sözleri tartışmalara yol açtı.

Devlet başkanından yapılan açıklamada, Kim’in açıklamaları doğrulanmazken, söz konusu görüşmenin basına kapalı düzenlendiği kaydedildi.

protesto organizatörü Köpek yetiştiricileri de yaptıkları açıklamalarda, devlet başkanının eşinin böyle bir düzenleme için söz söyleyemeyeceğini, kendisinin resmi bir otorite olmadığını söyleyerek Kim’i halkın geçimini ve memnuniyetini yok saymakla suçladı.dile getirildi.

Çiftçiler, yetkililerden daha tedbirli adım talep eden yaşlılar veya köpek eti talep eden yaşlılar ölene kadar 15-20 yıl daha çalışmalarını sürdürmek istediklerini belirtti.

2021’de köpek etini yasaklamak için çalışma grubu kuruldu

Güney Kore’de asırlık beslenme alışkanlıklarından biri olan köpek eti tüketimini yasaklamak için 2021’de bir çalışma kümesi kuruldu.

Tarım Bakanlığı da dahil olmak üzere 7 devlet kurumundan yetkililer, uzmanlar ve ilgili kuruluşlardan oluşan çalışma kümesi, köpek eti tüketiminin yasaklanması konusunda araştırma yapmak ve tavsiyelerde bulunmak üzere göreve başladı.

Söz konusu çalışma kümesi, konuyla ilgili ülkedeki ilk girişim olsa da hükümet, köpek eti yasağının kesinleşmediğini açıkladı.

Güney Kore’de köpek eti sunan restoranların sayısı, gençler köpek etine olan ilgiyi kaybettikçe ve evcil hayvanların popülaritesi arttıkça azalıyor. Ancak araştırmalar, çoğu insanın köpek eti yemeseler bile köpek etinin yasaklanmasına karşı olduğunu gösteriyor.

Her yıl yaklaşık 1-1,5 milyon köpek yemek için öldürülüyor. Güney Kore’de köpek eti ne yasaldır ne de açıkça yasaklanmıştır.

Güney Kore’nin yanı sıra Kuzey Kore, Çin ve Vietnam’da da köpek eti tüketilmektedir.

habergolhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu