Haber

Fatih Erbakan, PKK’nın önde gelen isimleri için kampanya yürütüyor.

Fatih Erbakan “PKK’nın önde gelen isimleri 7’nci masa için Düsseldorf’ta kampanya yürütüyor”

Fatih Erbakan, Niğde Dernekler Federasyonu üyeleriyle görüşmeye geldi

İSTANBUL – Niğde Dernekler Federasyonu’nun Esenler’de düzenlediği toplantıda konuşan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “PKK’nın kurucuları ve önde gelenleri 7’li masa için Düsseldorf’ta seçim kampanyası yürütüyor. “

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Niğde Dernekler Federasyonu’nun Esenler’de düzenlediği mitinge katıldı. Programda neden Cumhur İttifakı’ndan yana tavır aldığını ifade eden Fatih Erbakan, Millet İttifakı’nı başörtüsü konusunda eleştirdi.

Fatih Erbakan, “Yedinci sofranın temsilcileri tarafından milletin değerleri, tarihi ve inancıyla bağdaşmayan söylemler, tavırlar ve hedefler ortaya atılıyor. Son mecliste bir olay yaşandı. Hükümet bir adım attı. Başörtüsüne anayasal güvence getirin’ dediler. Biz bu değişikliği kabul etmeyeceğiz dediler. Bu değişikliğin laikliğe karşı olduğunu söylediler. Bu tavrı sergileyen bir yapının iktidara gelmesine izin vermemiz mümkün değildi. Çünkü burası 28 Şubat halidir. Başörtüsü özgürlüğün ve laikliğin teminatıdır demek 28 Şubat zihniyetidir” dedi.

Terör örgütlerinin millet ittifakını desteklediğini savunan Erbakan, “Anadolu insanının inanç özgürlüğüne inananların kazanımlarının yok olmasına izin veremezdik. Bu nedenle Millet ittifakında yerimizi aldık. 7’li masaya karşı ittifak Mesele şu ki Fetullah Gülen örgütünün Avrupa ve Amerika’ya kaçan önde gelen yöneticileri 7’deki masada destek isteyen videolar yayınlıyor. 7’li masa için 2 hafta önce Cemil Bayık Alman basınında geniş yer buldu. Kılıçdaroğlu ve 7’li masa destek istiyor” dedi.

Başkan Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “The Economist Magazine’in bu ayki kapağında Erdoğan’ın bitmesi ve Türkiye’nin yeniden demokrasiyle buluşması gerektiği belirtiliyor. Dış güçler, Fetullah Gülen örgütü, PKK ve LGBT lobileri bu ittifakı destekliyor. Ülke olarak, ülke olarak Refah partisi olarak bu ittifakın karşısında durmamız gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu