Haber

Daha önce görülmemişti: İki gün kaldığı çöp konteynırından vinçle çıkarıldı.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bir kişi şiddetli yağıştan korunmak için çöp konteynırına girdi. Görgü tanığı esnaf Seda Tekkanat, şunları söyledi: ‘Muhtemelen akli dengesi yerinde değildi. Yağmurdan dolayı geldiğini söylüyorlar. Şiddetli bir yağmur vardı. Dışarı çıktığında aslında ıslaktı. Ambulans geldi. Ona bir hırka verdik, üşüyordu ve titriyordu. Ayağı da şişmişti. “Sonra ambulans onu götürdü” dedi.

Belediye ekipleri vinçle kaldırdıkları konteynerin kapaklarını açınca içindeki kişi çöplerle birlikte yere düştü.

Kadıköy’de 2 Kasım Perşembe günü akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen bir kişi şiddetli yağmurdan korunmak için çöp konteynırına girdi. Dün temizlik görevlileri konteynırın içinde birinin olduğunu gördü. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Vatandaşlar ve polis ekipleri konteynırdaki şahsı dışarı çıkarmak için uzun süre uğraştı. Çöpteki kişi ikna olmayınca belediye ekiplerine haber verildi.

Belediye ekipleri çöp dolu konteynırı vinçle kaldırdı. Konteynerin alt kapakları yavaşça açılırken, içindeki kişi çöple birlikte yere düştü. Çöpün içinden çıkan kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Esnafın görgü tanığı Seda Tekkanat, “Dün geldiğimizde burada temizlik yapan arkadaş içeride birinin olduğunu söyledi. Biz de ekiplere haber verdik” diyen esnaftan Seda Tekkanat, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Gelip çıkarmaya çalıştılar. Ancak ısrarla ayrılmak istemedi. Daha sonra polis ve çöp kamyonu geldi. Çıkmadığı için üstten kaldırıp alttan çıkarmak zorunda kaldılar. Muhtemelen akli dengesi yerinde değildi. Yağmurdan dolayı geldiğini söylüyorlar. Şiddetli bir yağmur vardı. Dışarı çıktığında zaten ıslaktı. Ambulans geldi. Ona bir hırka verdik, üşüyordu ve titriyordu. Ayağı da şişmişti. ‘Sonra bir ambulans onu götürdü.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu