Ekonomi

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar yeni stablecoin tasarısı hazırladı

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Cumhuriyetçi lideri, stablecoin’leri denetlemek için yeni bir tasarı taslağı hazırladıklarını bildirdi. Taslakta ayrıca Demokrat milletvekillerinin görüşleri de yer alıyor.

Tasarı taslağı şu anda taslak halinde ve 13 Haziran’daki komite toplantısında görüşülecek. Birçoğu, ABD’nin kripto düzenlemesine yönelik bu hareketinin, iki taraf arasında uzlaşmaya yönelik değerli bir adım attığını belirtiyor.

Bir komite sözcüsü, öncekilere göre daha kısa olan bu yeni taslağın Cumhuriyetçi komite üyelerinden olumlu puanlar alacağını düşündüğünü belirtiyor. Bu versiyon BeslediCoin’in, stablecoin’lerin çıkarılmasıyla ilgili yeni kurallar yayınlamasını gerektirir, ancak hükümet düzenleyicileri yine de token ihraç edenleri denetleyebilecektir.

Taslak, Fed’e acil durumlarda hükümet tarafından düzenlenen ihraççılara müdahale etme gücü de dahil olmak üzere birkaç ek yetki veriyor. Ayrıca taslağa göre eyaletler kontrol görevlerini federal gözlemcilere devredebilecek.

panel lideri Patrick McHenry (RN.C.) komiteyi devralmadan önce geçen yıla kadar stablecoin mevzuatını bir öncelik olarak gördüğünü belirtti. Ancak göreve geldiğinde Demokratlar, Cumhuriyetçilerin yasa tasarısını kendi fikirleri olmadan yeniden hazırladıklarından şikayet etmelerine rağmen kulak asmadı. Ancak şimdi, Demokratların taslak hakkındaki görüşü artık belirsiz.

Tasarı Kongre’nin her iki komitesinden de geçerse, sabit paralar için ilk ABD düzenlemeleri getirilecek.

Ayrıca taslakta bir önceki taslakta yer alan ve dijital dolar konusunda çalışmalara davet eden kısım yer almıyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

habergolyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu