Haber

Çin Sözcüsü: Avrupa’nın Çin’e Seyahat Tedbirleri Ayrımcılık Yapılmamalı

PEKİN, 18 Ocak (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin Salı günü yaptığı açıklamada, Avrupa ülkelerinin Çin’e yönelik temkinli seyahat önlemlerinin bilime dayalı, orantılı ve ayrımcı olmayan bir şekilde olması gerektiğini söyledi.

Sözcü Wang, günlük basın toplantısında konuyla ilgili bir soruyu yanıtlarken açıklama yaptı.

Wang, Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre Çin’de yaygın olan virüsün genom verilerinin Çin’den gelen gezginlerden diğer ülkeler tarafından toplanıp sunulan dizilimlerle birebir bir bileşime sahip olduğunu ve bilinen değerde rastgele yeni bir varyant veya mutasyon olmadığını.

Wang, DSÖ Avrupa Bölge Direktörünün Çin’de dolaşan SARS-CoV-2 virüs varyantlarının Avrupa’da ve başka yerlerde zaten var olduğunu ve Çin’deki durumun Avrupa’nın Covid-19 epidemiyolojik durumunu önemli ölçüde etkilemesinin beklenmediğini söylediğini aktardı.

Wang, Kovid’in başlangıcından bu yana geçen son üç yılda ABD’de Kovid varyantlarının ve alt varyantlarının neredeyse tamamının yaygın olduğunu, bunun da ABD’nin Kovid varyantlarının en fazla görüldüğü ülkelerden biri olduğu anlamına geldiğini vurguladı.

Sözcü, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yayınlanan bilgilere göre, yeni XBB.1.5 varyantının ABD’de hızla yayıldığını, ülkede en hızlı yayılan varyant haline geldiğini ve yüzde 43’ten fazlasına neden olduğunu söyledi. enfeksiyonlar.

Wang, ABD’nin tüm yerli Kovid bilgi ve verilerini DSÖ ve uluslararası toplumla zamanında, açık ve şeffaf bir şekilde paylaşması ve virüsün daha fazla yayılmasını durdurmak için somut ve aktif önlemler alması gerektiğini sözlerine ekledi.

haber-ceylanpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu