Haber

Bursa İnegöl’ün değerleri EMITT’te

İSTANBUL (İGFA) –Bursa’da kent ekonomisine ve esnafa gelir sağlayacak tanıtım organizasyonlarına önem veren İnegöl Belediyesi, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen EMITT Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda İnegöl’ün değerlerini tüm dünyaya tanıtıyor. 12-15 Nisan.

26. kez kapılarını açan EMITT’te İnegöl Belediyesi, İnegöl Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), Oylat Kaplıcaları, ilk İlçe Kent Müzesi ve Ağaç Endüstrisi Müzesi, Ortaköy Kervansarayı ve kentin doğal güzelliklerini de tanıttı. 7 numaralı stantta HOL 7441. İnegöl’ü tanıtan broşür ve bilgi kitapçıklarının bulunduğu çantalar stant ziyaretçilerine takdim edildi.

İnegöl’ü her alanda en uygun şekilde tanıtmak için fuar düzenlemelerinde yer aldıklarını belirten İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, şehrin tüm güzellikleri ve davetli doğa ile dünyanın dört bir yanından misafirleri ağırlamaya hazır olduklarını belirterek, tarih severler

Başta İnegöl Köfte olmak üzere tüm lezzetleri ‘Gastro İnegöl’ çatısı altında toplayarak gastronomi alanında çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Taban, “Sanayisi, tarımı ve üretim potansiyeli ile öne çıkan İnegöl’ümüz, tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor.”

Turizmin kentteki sektörleri de harekete geçirdiğine dikkati çeken Başkan Taban, hem kent adına hem de esnafımız adına kazan-kazan politikası uygulandığına dikkat çekerek, “Sektör temsilcilerinin de belirttiği gibi turizm alanı turizm alanıdır. 52 departmana doğrudan kazanç sağlıyor.Hedefimiz yerli ve yabancı turistleri İnegöl’de ağırlamak.Bütün ilimiz kazanıyor. İnegöl Belediyesi olarak bu yönde gerekli tüm adımları atıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu