Ekonomi

Bakan Kurum, Gaziantep’teki depremzedeleri ziyaret etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde deprem felaketinden etkilenen yığma yapılar, konteyner kentler ve prefabrik konutlarda incelemelerde bulundu. Yetkililere depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması talimatını veren depremden etkilenen bir kadın, Bakan Kuruma, “Allah sizden razı olsun. Seni yaratan Allah’a kurban olayım” diyerek alnından öptü.

Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), Emlak Konut ve özel şube tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yapımı tamamlanan ve yapımı devam eden günlük hayatta ihtiyaç duyulan yığma yapılar, konteyner kentler, prefabrik evler ve sosyal donatıların kurulması ile , Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı. normale dönmeye başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep’te uyumlaştırma çalışması yürüttüğü deprem çalışmaları kapsamında İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, bölgede kurulan konteyner kentlerde bulunan gıda, sosyal market ve giyim, erkek kuaförü, bayan kuaförü, kreş, oyun parkı, basketbol sahası ve camileri tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı.

“Deprem mağdurlarının ihtiyaçlarını dinledi”

İslahiye’de konteyner kente yerleşen depremzedeleri ziyaret eden Bakan Kurum, çocukların eğitimi için oluşturulan alanda incelemelerde bulunduktan sonra sabahları ilkokul, öğleden sonra ortaokul öğrencilerine eğitim verecek prefabrik derslikleri ziyaret etti.

Bakan Kurum, kendisine eşlik eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve prefabrik eve yerleşen Ayşe Alan ile görüştü. Ayşe Alan’a “Allah razı olsun” diyen Bakan Kurum, “Allah razı olsun teyzeciğim. Geçmiş olsun, başsağlığı dileriz.” diledi.

Konteynerde kalan depremzede kadın, Bakan Kuruma, “Allah sizden ve hepinizden razı olsun. Seni yaratan Allah’a kurban olayım” diyerek alnından öptü. Bakan kurumda, “Allah sizden razı olsun, başımız sağolsun, hepimize geçmiş olsun” dedi. depremzedeyi teselli etti.

Bakan Kurum, ikramda bulunduğu çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirirken, askerlerin bu alana kurdukları çamaşır ve kurutma makinelerini de yeniden inceleyerek, gerekli diğer ihtiyaçların karşılanması için yetkililere talimat verdi.

habergulsehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu