Haber

Ayvalık Belediyesi Dilencilere Müdahale Ediyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çöp konteynırlarından topladıkları ekmekleri yiyormuş gibi görünen dilencilere “dur” diyerek, bu durumu gören ve dayanamayan vatandaşlara para dağıttı. .

Polis ekipleri; Adana, Osmaniye, Hatay gibi illerden kendi minibüsleriyle yazlık beldelere gelen dilencilere karşı hep aynı taktiği kullanarak, vatandaşın duygularını istismar ederek harekete geçtiler.

Ayvalık’ın Sefa-Çamlık, 150 Konut, Aliçetinkaya mahalleleri ile Cunda Adası’nın eski yolları ve sahil bölgelerinde yürütülen operasyonlarda, sokak ve sokaklardaki çöp konteynırlarından topladıkları ekmekleri yiyormuş gibi yapan dilenciler, ile araç trafiğine yakalandı. İl dışına gönderilen dilencilerle ilgili olarak Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de dilencilerin minibüslerini ilçe uçlarında görülmeleri halinde yasal işlem yapılması yönünde İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.

Vatandaşlar ise bu tip kişilerin dilenmeyi meslek haline getirmelerini ve duygu sömürüsü ile cezaların ağırlaştırılmasını talep etti. – BALIKESİR

pendikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu