Yaşam

Angelina Jolie’nin İsrail’in Cibaliya Mülteci Kampına saldırısına tepkisi

Amerikalı oyuncu ve eski Birleşmiş Milletler (BM) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, İsrail’in Gazze’deki Cibaliya Mülteci Kampına yönelik saldırısına tepki göstererek ateşkes çağrısında bulundu.

Jolie, mülteci kampının baskın sonrası görüntülerini Instagram hesabından paylaşarak, “Bu, kaçacak hiçbir yeri olmayan, sıkışıp kalmış bir topluluğa yönelik kasıtlı bir saldırıdır” dedi.

Angelina Jolie, Gazze’nin 20 yıldır açık bir hapishane olduğunu, bugün ise hızla toplu mezara dönüştüğünün altını çizerek, “Dünya olup bitenleri izlerken ve birçok devletin aktif desteğiyle milyonlarca Filistinli sivil öldürülüyor. Uluslararası hukuka aykırı olarak gıda, ilaç ve insani yardımdan mahrum bırakıldı.” “Toplu olarak cezalandırılıyorlar ve insanlıktan çıkarılıyorlar” dedi.

Tarafları ateşkese davet eden Jolie, “Dünya liderleri, insani ateşkes talebini reddederek ve BM Güvenlik Konseyi’nin her iki tarafa da ateşkes dayatmasını engelleyerek bu suçlara ortak oluyor.”

SAĞLIK BAKANLIĞI: 100 KİŞİ ÖLDÜ

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail savaş uçaklarının dün Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’na saldırdığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ilk belirlemelere göre saldırıda 100 kişinin hayatını kaybettiği, kamptaki sivil yerleşim yerlerinden 6 Blok Mahallesi’nin tamamen yok edildiği belirtildi.

haber-narlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu