Ekonomi

Akbank’tan Almanya’da ihracat yapacak KOBİ’lere destek

Akbank’tan yapılan açıklamaya nazaran, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu, Adana Sanayi Odası İdare Şurası Lideri Zeki Kıvanç ve Akbank KOBİ Bankacılığı Pazarlama Kısım Lideri Melis Özdeğirmenci’nin katıldığı aktiflikte, KOBİ’ler için Almanya’ya ihracat, pazar tahlili ve Almanya pazarında iş yapma başlıkları altında kapsamlı bir konferans düzenlendi.

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu, “Almanya’da KOBİ Hareketi Başlıyor!’ başlığıyla Akbank ve Adana Sanayi Odası iş birliğinde, KOBİ’lerin Almanya’ya ihracatını artırma ve yatırım fırsatları konusunda bilgilendirme hedefli düzenlenen etkinlikler serisinin birinci kısmını Adana’da gerçekleştiriyoruz. 2023 yılında da bu çeşit etkinliklerimizin farklı kent ve farklı Odalarımızın iş birliğinde artmasını planlıyoruz. Ayrıyeten, bu faaliyetlerin ihracatımıza katkı sağlamasını ve yatırımcılarımıza yol gösterici olmasını hedefliyor ve diliyoruz” tabirlerini kullandı.

KOBİ Eko Dönüşüm Paketi Akbank

KOBİ Bankacılığı Pazarlama Kısım Lideri Melis Özdeğirmenci ise bu yıl içerisinde Akbank’ın Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na üye olduğunu, Almanya’ya ihracat yapmak yahut ihracatını geliştirmek isteyen KOBİ’ler için bu iş birliğinin bir fırsat oluşturduğunu aktararak, şunları kaydetti: “Türkiye’de ihracatın yüzde 37’sini KOBİ’ler yapıyor ve en büyük ihracat pazarlarından biri de AB. Bilhassa Almanya’ya ihracat yapmak yahut ihracatını geliştirmek isteyen KOBİ’lerimizin yanındayız. Onlara her mevzuda takviye olmak için farklı vilayetlerimizde KOBİ’lerimizle buluşacağız. KOBİ Eko Dönüşüm Paketi’mizle danışmanlık ve finansmana erişim basamağında müşterilerimizin ölçeklerine nazaran muhtaçlık duyabilecekleri tüm hizmetleri tek çatı altında sunmayı hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu