Haber

Akademisyen siyasetçiler göreve dönen meslektaşlarını ziyaret etti

ANKARA – CHP Milletvekilleri Yüksel Taşkın, Rahmi Aşkın Türeli, DEM Parti Milletvekilleri Sevilay Çelenk, Mithat Sancar, CHP Genel Başkan Yardımcıları İlhan Uzgel ve Yalçın Karatepe, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve İletişim Fakültesi’nden ihraç edilerek göreve iade edilen akademisyenler Cebeci Kampüsü’nde . ziyaret.

BÜYÜK ÜNİVERSİTENİN TASFİYESİNİN YILDÖNÜMÜ

Akademisyenlerin ihraç yıl dönümünde gerçekleştirilen ziyaretin ardından Çelenk, sosyal medya hesabından şunları paylaştı: “Büyük üniversitenin tasfiye yıl dönümünde Cebeci Yerleşkesi’nde göreve dönen Barış Akademisyenlerini ziyaret ettik. Sohbet ettik. İadelerdeki hukuksuzluklar, usulsüzlükler ve hak ihlallerine ilişkin ise “İhraçların 7’nci yılında ikinci dalga ihraç süreci gibi gelişmeleri değerlendirdik” dedi.


‘SON DOSTUMUZ DÖNÜNCEYE KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ’

CHP Milletvekili Taşkın, “Bugün Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde göreve dönen Barış Akademisyenleri ve Eğitim-Sen üyelerini ziyaret ettik. Bu süreçte yaşanan hukuksuzlukları ve çifte standartları konuştuk. “Son dostumuz dönene kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu