Haber

AK Parti çevre kanunu teklifini TBMM’ye sundu

AK Parti, kıyı güvenliği ve deniz kirliliğinin önlenmesi amacıyla uygulanan idari yaptırımları düzenleyen yasa tasarısını TBMM Başkanlığı’na sundu.

AK Parti milletvekilleri tarafından imzalanan 11 maddelik ‘Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’ TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklif, kıyı güvenliğini ve deniz kirliliğini önlemek için uygulanan idari yaptırımları yeniden düzenlemektedir. Teklif ayrıca deniz kirliliğini önlemek amacıyla gemilere verilen idari yaptırımları da düzenlemektedir.

İdari yaptırım ve para cezaları gemilerin büyüklüklerine göre yeniden düzenlenecek. Teklifle, kıyıda otopark ihtiyacını karşılamak ve halkın kıyıyı aktif olarak kullanmasını sağlamak amacıyla dolgu alanına, görünmemesi ve maruz kalmaması için yer altı otoparkı yapılması mümkün. mevcut yönetmeliğin özüne bağlı kalarak dolgu yüzeyinden Meyve ve meyve üretiminin teşvik edilmesi ve mevcut potansiyelin ekosisteme zarar vermeden üretime kazandırılması amaçlanmaktadır. Kanunla belirlenen alanda örtü altı tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması için düzenlemeler yapılır.

Teklif aynı zamanda İklim Değişikliği Başkanlığı’nın işçi ihtiyacını karşılamayı da hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu