Haber

AK Parti Balıkesir Milletvekili Canbey, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan destek istedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Cumhur İttifakı Adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 28 Mayıs’ta yapılacak 2’nci Cumhurbaşkanlığı Seçimi’ne zemin hazırlamaya davet etti.

Canbey yaptığı yazılı açıklamada, Balıkesirli hemşerilerinden 28 Mayıs’ta sandık başına gitmelerini ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermelerini istedi.

Güçlü, tecrübeli ve vizyon sahibi bir liderin rehberliğinde Türk Yüzyılına ulaşmanın şartı olduğunu vurgulayan Canbey, ülkenin ateş çemberi içinde olduğunu, Türkiye’nin Libya ve Kıbrıs’taki varlığından rahatsız olan bir kesim olduğunu belirtti.

Canbey, “Suriye’de yıllardır oluşturulmak istenen bir terör koridoru var. Irak’ta hâlâ istikrar yok. Ne zaman biter bilmiyorum.” açıklama yaptı.

Canbey, böyle bir coğrafyada Türkiye’nin zayıf kalma ve ayakta kalma lüksünün olmayacağına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Savunma sanayi, ekonomi, diplomasi ve yer altı zenginliklerini kazanarak güçlenmek zorundayız. Hamdolsun ülkemiz son 21 yılda Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çok ileri noktalara geldi. 3 bin 600 dolardı, 10 bin 600 dolara yükseldi.” 36 milyar dolardan 255 milyar dolara çıktı. Yüzde 20 olan yerli ve milli savunma sanayi bugün yüzde 80’lere çıktı. Ülkemiz 21 yılda 3.5 trilyon dolarlık yatırıma ulaştı. “Bölgesinde ve dünyada sözü masada ve sahada duyulan bir Türkiye inşa edilmiştir. Bu nedenle 28 Mayıs seçimi çok değerlidir. Tüm hemşerilerimden özellikle rica ediyorum. 28 Mayıs’ta sandığa giderek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy verin. Milletimiz, geleceğimiz ve güçlü Türkiye için yolumuza Recep Tayyip Erdoğan ile devam etmeliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu