İş

600 kişinin istihdam edileceği ilçede ilanla işçi aranıyor.

600 kişinin istihdam edileceği ilçede ilanla personel aranıyor.

SAMSUN – Samsun Kavak Belediyesi, ilçedeki fabrikalarda çalıştırılmak üzere personel arayışlarını sürdürüyor. 600 personele ihtiyaç duyulan ilçede zabıta ekipleri anonslarla vatandaşları iş başvuruları için belediyeye davet ediyor.

Samsun’un Kavak ilçesi, “Türkiye’nin işsizlik sorununu çözen ilçe” özelliğiyle dikkat çekiyor. Geçmişte herkesin yabancı ülkelere göç ettiği ilçe, şimdilerde büyük şehirlerden tersine göç alıyor. Geçtiğimiz yıllarda kurulan Kavak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) hızla büyüyor. Yatırımcıların ilgisini çeken OSB’de yeni fabrikalar yapılıyor. Bu fabrikalar da sürekli işçi istiyor. Kavak Belediyesi, ilçede yaptığı duyurularla bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, “İlçemizde faaliyet gösteren muhtelif iş kollarında istihdam edilmek üzere 19-35 yaş arası 600 bay ve bayan personele ihtiyaç duyulmaktadır” denildi.

“Acil 600 çalışana ihtiyacımız var”

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Kavak bir sanayi şehri olduğu için çok önemli bir istihdam ihtiyacı ortaya çıktı. Kavak’ta şu anda sokaklarımız boş. -30 tane kahvehane varken az kaldı.19-35 yaş arası iş arayan tüm kardeşlerimiz Belediyemize müracaat etsinler.Hızla yerleştireceğiz.Acil 600 elemana ihtiyacımız var. Bizim için de gurur verici bir durum.Kavak bugün geldiği noktada, “Samsun ve çevre ilçelerden gelen gençlerimiz için artık bir iş kapısı oldu. Kavak’ın önümüzdeki yıllarda nüfus ve şehirleşme açısından çok daha yeterli olacağını savunuyorum.”

Vatandaş memnun

Vatandaş Ramazan Aıcı, “Belediyemiz işçi arayan fabrikalarla ilgili duyurular yapıyor. İlçemizde organize sanayi çok büyük yol kat etti. Gerçekten işçiye ihtiyacı var. Sokakta dolaşan gençlerimiz iş bulma imkanı buluyor. bu tarafta eğleniyorlar.”

Nizamettin Arıl isimli vatandaş, “Kavak Belediye Başkanımız ilçeye faydalı işler yapıyor. İlçenin işsizlik sorunu çözüldü. Fabrikalar sürekli eleman arıyor. Belediye ilan veriyor. O fabrika eleman arıyor” dedi. . 2 yıldır bu duyuruyu duyuyoruz.”

Vatandaş Rahmi Sevinç, “Şu anda gençler Kavak’ta istedikleri gibi iş bulabiliyorlar. Belediyeden de duyurular duyuyoruz. Kavak’ta işsizlik anlamında bir sıkıntı yok. Askerden gelen işsiz genç yok. “

Belediye her gün yaptığı duyurularla işçi istihdamını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu