Haber

6 bin 600 olan ilçenin nüfusu bayramda 50 bine çıkacak.

UNESCO Dünya Mirası Kesikli Listesi’nde yer alan Amasra Kalesi’nin bulunduğu Bartın’ın Amasra ilçesi; El değmemiş koyları, tarihi yerleri, doğal güzelliklerinin yanı sıra balık ağırlıklı yemek kültürü ile tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Ramazan Bayramı öncesi 6 bin 600 nüfusa sahip ilçede, tüm konaklama tesislerinin doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Bayram tatilinde günübirlikçilerle birlikte ilçe nüfusunun 50 bini bulması bekleniyor.

‘ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK, HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK’

İlçedeki tüm konaklama tesislerinin dolu olduğunu belirten Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, yoğun bir taleple karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Çakır, “Şu anda konaklama tesislerimizde doluluk oranımız yüzde 100’e ulaştı. İlçemizi ziyaret edecek günübirlik yerli turistimizle birlikte nüfusumuzun 50 bini bulmasını bekliyoruz. Şu anda gelecek turistlerimizi ağırlayacak kapasiteye sahibiz. Hedefliyoruz” Kaymakamlık, belediye, zabıta ve eabit ekipleri, “Bu bayramı hemşehrilerimiz ve misafirlerimizle birlikte geçirmek istiyoruz. Misafirlerimizin herhangi bir aksama yaşamaması için gerekli tedbirleri alarak hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

MAVİ BAYRAKLI İNKUMA BÜYÜK İLGİ

Öte yandan 3 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Bartın’ın İnkumu tatil beldesi de büyük ilgi görüyor. Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, “Amasra ilçemize gelen misafirlerimiz mavi bayraklı İnkumu’yu mutlaka ziyaret ediyor. Şu anda günde 10-20 bin kişi bekliyoruz. Belediye olarak gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Mavi Bayraklı İnkumu.Misafirlerimizi en uygun şekilde ağırlamak için gerekli tüm önlemleri aldık.Hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu