Ekonomi

150 hektar arazi sulandı

VAN (İGFA) – Kırsalda tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için hazırladığı projelerle çiftçilere umut olan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda çalışmalarına başlanan Gürpınar ilçesi Üçgen Mahallesi’ndeki 3,5 kilometre uzunluğundaki sulama kanalı tamamlanarak çiftçilerin hizmetine sunuldu. Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın (DAP) desteğiyle yapımı tamamlanan sulama kanalı sayesinde 150 hektar tarım arazisi su ile buluşturuldu.

Köy Hizmetleri Daire Başkanı Yusuf Altun ve beraberindekiler, çalışmaların tamamlandığı alanda incelemede bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Kanalın mahallenin tarımsal kalkınmasında büyük önem taşıdığını belirten Üçgen Mahalle Muhtarı Fuat Dalgın, kanalın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Mahalle Muhtarı Fuat Dalgın, iki noktada yapılan kanalların atıl durumda olduğunu belirterek, “Kanallarımız atıl durumdaki toprak kanallardı. Suyumuz daha yere ulaşmadan kayboluyordu. Bu nedenle tarım arazilerimizde sağlıklı sulama yapamıyorduk. Durumumuzu belirten bir dilekçe ile Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduk. Mahallemizin kanal işini programa dahil ederek kanalımızı kısa sürede tamamlayıp bize teslim ettiler. Başta Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı ve Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Allah devletimizin yardımcısı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu